سیاسی

عابران پیاده در بهبود ترافیک شهری نقش مهمی را ایفا می کنند

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ”علیرضا رضایی”در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس،اظهار داشت:عابران پیاده یکی از کاربران ترافیکی می باشند و تردد قانونمند آنها در معابر و خیابان ها علاوه بر کاهش حوادث رانندگی در روانسازی ترافیک نیز بسیار مؤثر است .
سرهنگ رضایی افزود:بیش از ۳۶درصد فوت شدگان و ۲۶درصد مجروحان حوادث رانندگی درون شهری در استان از ابتدای سال جاری تا کنون را عابران پیاده تشکیل می دهند و این به این معنا است که عابران پیاده در ترددهای خود نکات ایمنی را به طور کامل رعایت نمی کنند.
وی تصریح کرد:در قوانین و مقررات راهنمائی و رانندگی وظایفی بر عهده عابران پیاده گذاشته شده است نظیر استفاده از گذرگاه و پل هوایی مخصوص برای هنگام عبور عابران پیاده از عرض خیابان ، احترام به چراغ راهنمائی مخصوص عابر پیاده در تقاطع ها،حرکت در پیاده روها و اجتناب از دویدن،پریدن و عقب رفتنن ناگهانی در سطح خیابان ها که در صورت التزام عابران به این قوانین بسیاری از معضلات ترافیکی کاهش می یابد .
رئیس پلیس راهورخراسان جنوبی خاطر نشان کرد:ضعف مبلمان شهری از قبیل عرض کم برخی از پیاده روها و استاندارد نبودن بعضی از گذرگاه های مخصوص عابر پیاده از جمله مشکلات تردد عابران پیاده می باشد که نیاز است مسئولان در خصوص برطرف کردن این نواقص چاره اندیشی کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا