سیاسی

ظریف عازم کویت شد

به گزارش نسیم قائن ،به نقل از ایرنا این نخستین مرحله از دور جدید سفرهای منطقه ای محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه پس از جمع بندی مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ در وین است.
به گفته حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه؛ دور نخست سفر منطقه ای وزیر امور خارجه به کشورهای همسایه و حاشیه خلیج فارس، دو روزه و نخستین مقصد رایزنی های دیپلماتیک آقای ظریف هم کویت است؛ وی قرار است سپس به قطر و عراق سفر کند.
وی سفر منطقه ای رییس دستگاه دیپلماسی را حاوی پیام تعمیق دوستی ها و تقویت همه جانبه همکاری ها دانست و افزود: سفر وزیر امور خارجه به دیگر کشورهای منطقه نیز در دستور کار قرار دارد.
ظریف در دیدار و گفت و گو با مقامات عالی رتبه و همتایان کویتی، قطری و عراقی خود، علاوه بر تشریح آخرین نتایج جمع بندی مذاکرات هسته ای وین، درباره روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه ای نیز به رایزنی می پردازد.
وزیر امور خارجه در کویت با شیخ صباح الاحمد الصباح امیر کویت و همچنین شیخ صباح الخالد، وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت و گو خواهد کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، ظریف همچنین عصر یکشنبه از کویت به قطر سفر می کند و در دیدار چند ساعته با مقامات این کشور، با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر و شیخ خالد العطیه وزیر خارجه این کشور به رایزنی درخصوص گسترش روابط دوجانبه خواهد پرداخت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا