سیاسی

ظریف: بهترین شیوه احترام ترامپ به ملت ایران، محروم کردنشان از منافع اقتصادی برجام است

به گزارش نسیم قائن ، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در واکنش به مواضع تند اخیر «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران و حمایت از آشوب‌ها در برخی شهرهای ایران در یک پیام توییتری نوشت: «ترامپ شیوه عجیبی برای نشان دادن «چنین احترامی» برای ایرانیان دارد: از برچسب زدن آنها بعنوان یک «ملت تروریست» و ممانعت از ورود آنها به آمریکا گرفته تا توهین‌ تنگ‌نظرانه به نام خلیج فارس. اما بهترین آن، «کمک به آنها» از طریق محروم کردنشان از منافع اقتصادی ناشی از برجام است».
وزیر خارجه ایران در حالی چنین اظهاراتی را مطرح کرده است که از زمان آغاز اعتراضات مردم ایران به وضعیت اقتصادی در ایران، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا که چندی پیش در سخنرانی خود، مردم ایران را تروریست خوانده بود و با صدور یک فرمان اجرایی، مانع از ورود اتباع ایرانی به خاک آمریکا شده بود، در پیام‌های متعدد توییتری، از آشوب‌های پراکنده در برخی شهرهای ایران حمایت کرد.
وی همچنین تمامی تلاش خود را به کار گرفته است تا معترضان در برخی شهرهای ایران را به آشوب دعوت کند و به نوعی سعی دارد این اعتراضات را تلاشی برای تغییر نظام جلوه دهد.
فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا