سیاسی

ظرفیت های گردشگری قاینات برای مسئولین استانی باور شود

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار شهرستان قاینات در جلسه ستاد خدمات سفر شهرستان ،ضمن تقدیر و تشکر از کلیه اعضای ستاد خدمات سفر که در ایام عید امسال خدمات قابل قبولی به مسافرین و گردشگران ارائه دادند؛ خطاب به مسئولین گردشگری استان، اظهار داشت: انتظار مردم و مسئولین شهرستان قاینات از مدیران حوزه گردشگری استان این است که شهرستان قاینات با توجه به داشتن آثار تاریخی، میراث فرهنگی و جاذبه های گردشگری بسیار زیاد که می توان از آن بعنوان قطب گردشگری در استان یاد کرد، باور داشته باشند که شهرستان قاینات هم دارای ظرفیت ها و پتاسیل های بسیار زیادی در حوزه گردشگری، آثار تاریخی و صنایع دستی می باشد که نیازمند توزیع عادلانه و مناسب گردشگران به این شهرستان می باشند.
فرماندار قاینات با اشاره به اینکه بازارچه های دائمی صنایع دستی نقش بسزایی در تولید و اشتغال دارند؛ بیان داشت: با توجه به اینکه سفر های تابستانی را در پیش داریم بایستی از این ظرفیت ها در راستای جذب گردشگران و مسافرین به نحو شایسته ای استفاده نماییم و تلاش کنیم با فراهم نمودن زیرساخت های لازم ماندگاری مسافرین و گردشگران را در این شهرستان داشته باشیم.
رئیس ستاد خدمات سفر شهرستان قاینات با اعلام این مطلب که با توجه به خستگی و خواب آلودگی رانندگان اکثر تصادفات در فاصله ۲۵ الی ۳۰ کیلومتری منتهی به شهر ها اتفاق می افتد، خاطرنشان کرد: اعضای ستاد خدمات سفر و دیگر مسئولین ذیربط بایستی تدابیری بیندیشند و با ایجاد استراحتگاه های موقت در این فواصل و توقف محترمانه وسایط نقلیه و پذیرایی از مسافرین این تصادفات را به حداقل برسانند.
فرماندار قاینات در این جلسه از اختصاص ۱۰۰میلیون تومان اعتبارملی به بازارچه صنایع دستی شهر خضری دشت بیاض خبر داد .
نکته:اگرچه در سالهای گذشته نیز از سوی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان قول تخصیص ۷۰میلیون تومان اعتبار برای راه اندازی بازارچه صنایع دستی درشهر قاین داده شده بودوهرگز تخصیص نیافت و امید است که با پیگیری های مسئولین شهرستان،سرنوشت بازارچه صنایع دستی وگردشگری شهر خضری نیز در تخصیص اعتبارات به سرنوشت بازارچه قاین دچار نشود.
فرماندار قاینات درادامه این جلسه به میدان طلای سرخ که حدود۲سال پیش کلنگ زنی شداشاراتی کردوگفت: نقشه اولیه این طرح دارای ایرادات و نواقصی بود که ما به جهت آینده نگری و توجه به آینده پرترافیک این مسیر و همچنین تبدیل میدان به تقاطع و در نظر گرفتن منافع شهرستان، نقشه اولیه را برگشت دادیم که در حال حاضر مراحل فنی خودش را طی می کند و مجدانه پیگیر هستیم این تقاطع به صورت کارشناسی شده به سرانجام برسدهرچند ممکن است روند اجرای آن طولانی شود.
وی همچنین از مسئولین خواست در جهت تعیین تکلیف جاده قاین جدیت بیشتری به خرج داده تا این جاده از بی متولی بودن خارج وجاده به شهرداری واگذار شود تا موضوع ورودی های شهروجاده قاین نیز تعیین تکلیف گردد.
مهندس امینی معاون برنامه ریزی وعمرانی فرماندار قاین نیز دراین جلسه برکیفیت بخشی برخدمات به مردم تاکید کرد وگفت:نظارت برعرضه مواد غذایی ورستورانهادر طول ایام تابستان مد نظر مسئولین مربوطه باشد.
وی افزود: یکی از مهم ترین محور بحث ستاد خدمات سفر، ساماندهی سرویس های بهداشتی است که در ستاد سفرهای تابستانی براین موضوع تاکید شده است وباید دستگاههای متولی دراین زمینه ورود پیداکنند وسرویس های بهداشتی بین راهی وپارکها ساماندهی شود.
درپایان از اعضای ستاد سفرنوروزی شهرستان قاین با اهدای لوح تقدیر شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا