سیاسی

ظاهر شدن سرشت شیطانی آمریکا در برجام/ دولت در خصوص حقوق های نجومی اقدامی نکرده است

به گزارش نسیم قائن ، آیت الله سید مرتضی اصفهانی امام جمعه قاین در خطبه های این هفته نماز جمعه ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی به برکات ونعمات خداوند که به بندگان عنایت میکند اشاره کرد وگفت: باید نعمات و عنایاتی که خداوند به ماعنایت می کند را به خوبی بشناسیم و حق آن را به خوبی ادا کنیم.
وی افزود:حق نعمات رابا درست مصرف کردن و شکر نعمت گذاردن می شود ادا کرد.
امام جمعه قاین اظهارداشت:کسی که خداوند به او مال و اموال دنیوی خوبی داده است باید برای شکر این نعمت انفاق کند و به تهیدستان و نیازمندان کمک کند.
امام صادق (ع) در حدیثی می فرمایند: برای اینکه نعمتهای خداوند از دست شما خارج نشود باید زکات آن ها را بدهید و زکات نعمتهای خداوند خوب رفتاری است. یعنی در جایی که کسی احتیاج و نیازی دارد در حد امکان نیازاورا برآورده کنید.
وی بیان داشت: یکی از نعمتها داشتن مقام و مسئولیت است وباید برای شکر این نعمت به گونه ای کار کرد که همه مردم رضایت داشته باشند. کار مردم را طبق قانون راه انداخت و سنگ اندازی در راه مردم نداشت. تا جایی که امکان دارد در انجام کارها نرمش داشت.
آیت الله اصفهانی بااشاره به سالروز شهادت شهید مدرس در ۱۰آذرماه ونامگذاری این روزبه نام روز مجلس ضمن گرامیداشت یاد وخاطره این شهید بزرگوار گفت:در کشورما علما ومجتهدین ودانشمندان زیادی داشته وداریم که درراه حکومت اسلامی جان خودرا ازدست داده اند ویاد وخاطره این افراد نباید فراموش شود.
خطیب جمعه قاین با اشاره به موضوع برجام وتحریم های صورت گرفته اظهارداشت: تحریم هایی که الان صورت می گیرد با تحریم های قبل برجام تفاوت داشت تحریم های قبل از برجام از نظر سازمان امنیت بود اما در حال حاضر آمریکا که از گذشته های دور با ایران ضدیّت داشته است وما دست این دشمن را از منافعی که در کشور ما داشته است کوتاه کرده ایم وهمچنین از طرفی با ظلم هایی که بامردم بی گناه می کند مبارزه کرده ایم وکشور ما با اقتدار ایستاده است و در حال حاضر بعد از برجام طینت وسرشت شیطانی خودراظاهر کرد ودر قبال تعهدات خود بدعهدی کرد .
وی افزود: رهبر انقلاب هم با اشاره به این موضوعات بارها فرموده اند که بعدعهدی های آمریکا بی جواب نخواهد ماند وملت ایران جواب این بد عهدی ها را قطعا براساس سخنان رهبر خواهند داد.
امام جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خودبا اشاره به حوادث اخیر حله وبه شهادت رساندن جمع زیادی از مسلمانان گفت: شهدای حله مظلومانه به شهادت رسیدند وشهادتشان در راه امام حسین(ع)بود وقطعا این اقدامات نمی تواند مارا از ولایت وامام حسین(ع)جداکند .
خطیب جمعه قاین با محکوم کردن این حادثه تروریستی نفرت وانزجار خودرا از این ظالمین ومتجاوزینی که ادعای مسلمانی دارند اعلام واین اقدام تروریستی را محکوم کرد.
آیت الله اصفهانی با اشاره به بحث حقوق های نجومی که ۶ماه از این قضیه می گذردوهنوز اقدام خاصی صورت نگرفته است خطاب به مسئولین کشوری و وزرا اظهارداشت: ۶ماه از موضوع حقوق های نجومی میگذرد وهنوز دست اندرکاران این امر به مراجع قضایی معرفی نشده اند ودولت دراین زمینه اقدام خاصی انجام نداده است.
وی افزود:این حقوق های نجومی همانند کرمی است که در یک مواد خوراکی فرو رود واگرپیشگیری نشود همه مواد فاسد می شودواگر این موضوع هم چنان باقی بماندوموضوع از سوی مسئولین پیگیری نشودقطعا نظام را فاسد ومردم رانسبت به نظام بدبین خواهد کردودر این راستا باید با دریافت کنندگان این مبالغ برخورد قانونی و جدی ازسوی مسئولین صورت گیرد.
.
آیت الله اصفهانی افزود:رهبر عظیم الشان هم بارها دراین زمینه تذکر داده اند وباید گفته های رهبری دراین زمینه عملی شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا