سیاسی

طلب ۴۶ میلیاردی شرکت های راه سازی قاین از دولت /رهاشدن ادامه کار دربرخی نقاط جاده ای به دلیل کمبود اعتبار

به گزارش نسیم قائن ، نشست پیمانکاران وبررسی مشکلات شرکت های راهسازی شهرستان قاینات با حضور پیمانکاران و نماینده شهرستان های قاینات وزیرکوه وفرماندار شهرستان در فرمانداری قاین برگزار شد.
مهندس مرادیان سرپرست کارگاه شرکت ریبار دراین جلسه اظهار کرد: پیمان شرکت ریبار۳۸ کیلومتر با قرارد داد ۵۲ میلیارد تومان بوده است که تاکنون ۶۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
وی با بیان این که از سال ۹۳ کار را شروع کرده ایم و ۱۰ کیلومتر تحویل شده است گفت: ۷ کیلومتر دیگر تا هفته دولت نیز به بهره برداری خواهد رسید.
مرادیان درادامه گفت: در حال حاضر ۱۲ میلیارد تومان مطالبات ما از دولت است و با تکمیل این ۷ کیلومتر مطالبات ما به ۱۷ میلیارد خواهد رسید.
سرپرست کارگاه شرکت ریبار بزرگترین دغدغه مدیر عامل شرکت را موضوع بدهی ها به بازار و پرسنل وخرج ومخارج روزانه کارگاه اعلام کرد و گفت: این شرکت ۳۰۰ پرسنل داشته است که به ۸۰ نفر کاهش یافته است.
وی درادامه گفت: پل بهشت رضوان به دلیل کمبود اعتبارات نیمه کاره رها شده است و پل سه راهی خشک هم به دلیل نبود اعتبارات مالی کلید نخورده است.
مرادیان با بیان این که اگر از نظر مالی ساپورت نشویم نمی توانیم به تعهدات خود تا پایان سال جامه عمل برسانیم. گفت: اگر حداقل ۴ میلیارد به شرکت تزریق شود می توانیم تا پایان سال خودرا بکشانیم. .
مهندس خواجه رضا از شرکت دنا بنیان گفت: قرارداد ما از سال۹۴ شروع شده است گفت:۹/۵ کیلومتر( نه و نیم)در انتهای راههای قاین به گناباد در خضری اجرا شده است و ۲۳۰۰کیلومتر در سال ۹۶ نیز قرارداد بسته شده است .
وی طلب این شرکت را ۹ میلیاردتومان ذکر کرد و گفت: از این میزان ۷۰ میلیون وجه نقد و۲۴۰ میلیون اوراق دوساله داشته ایم .
عبدی از شرکت اویول گفت: باند دوم قاین – بیرجند به طول ۴۲ کیلومتر با پیمان ۵۲ میلیارد تومان توسط این شرکت اجرا می شود.
وی بابیان این که ۱۲ میلیارد تومان مطالبات ما از دولت است گفت:۷۲ درصد خاکریزی ها و۶۰درصد خاکبرداری انجام شده است.
عبدی اظهارکرد: به دلیل نبود نقدینگی و مطالبات ،بسیاری از پیمانکاران بومی را از دست داده ایم وعملا پیمانکاران با ما قطع همکاری داشته اند.
وی با بیان این که پروژه تا کنون ۲۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است گفت: برای تکمیل پروژه تا آرین شهر ۱۷ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم .
عبدی مشکل اصلی پروژه را مطالبات اعلام کرد و گفت: در صورت تامین اعتبارتا پایان سال تا آرین شهر را می توانیم به بهره برداری برسانیم.
وی افزود: حدود ۸ ماه است که کارگران ما نیز حقوق نگرفته اند.
جهانبخش سرپرست کارگاه شرکت کوه پیما نیز با بیان این که ۲۶ کیلومتر راه احداثی توسط این شرکت انجام شده است و ۷ کیلومتر اضافه بر آن به سمت قومنجان اجرا شده است گفت:۱۳ کیلومتر زیر بار ترافیک رفته است و ۱۳ کیلومتر دیگر آماده بهره برداری است و به زودی تحویل می شود.
وی ادامه داد: ۸۰ درصد پروژه را اجرا کرده ایم و فقط ۴۴ درصد ریالی اعتبار دریافت کرده ایم و ۶ میلیارد تومان طلبکار هستیم.
سرپرست کارگاه شرکت کوه پیما با بیان این که ۵ ماه است کارگران شرکت ما حقوق نگرفته اند گفت: به دلیل بدهی به بانک اکثر ابزار آلات شرکت را فروخته ایم.
وی افزود: سال گذشته ۵۰۰ میلیون اعتبار که بخشی اوراق بوده است به شرکت داده شده است در صورتی که ۳میلیارد تومان خرج کرده ایم .
حمید زاده سرپرست کارگاه توس رادیه دراین نشست گفت: از اسفشاد تا سه راهی بزن آباد به طول ۲۵ کیلومتر توسط این شرکت انجام می شود و۱۴ کیلومتر به بهره برداری رسیده است .
وی افزود:پروژه حدود ۸۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۹ کیلومتر آماده بهره برداری است و ۲ کیلومتر باقی مانده است .
حمیدزاده گفت: برای ادامه پروژه و انفجارات نیاز شدید به نقدینگی داریم.
وی با بیان این که ۱۴/۵ میلیارد قرارداد شرکت است گفت: از این میزان ۷/۵ میلیارد تومان طلب داریم .
حمیدزاده به اوراق ارائه شده اشاره کرد و گفت:اوراق توان مالی پیمانکاران را کاهش می دهد .
وی افزود: حل مشکلات نیاز به پیگیری های کلان دارد و با ۲ میلیارد تومان برخی از مشکلات ما حل خواهد شد .
فرماندار قاین:پیگیری طالبات شرکت ها از طریق سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشور
عابدی فرماندار قاین در این جلسه اظهار کرد:دغدغه اصلی من از زمان خدمت در شهرستان موضوع جاده قاین – بیرجند بوده است .
وی با اشاره به کمبود اعتبارات شرکت ها به خصوص شرکت اویول و ریبار که در مسیر قاین بیرجند کار می کنند گفت: مطالبات این شرکت ها باید از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور پیگیری شود .
وی با درخواست از نماینده شهرستان خواست تا موضوع از طریق مجلس وبا همکاری سایر نمایندگان استان و شهرهای مجاور پیگیری شود و دستور عملیاتی برای روند اجرای کار داده شود.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا