سیاسی

طرح هجرت ۳تجلی دوران دفاع مقدس است

به گزارش نسیم قائن ، برات زاده فرمانده سپاه ناحیه قاین در مراسم اختتامیه طرح هجرت ۳که در هنرستان خوارزمی برگزار شد گفت: طرح هجرت واردوهای جهادی اجرایی کردن منویات الهی است وتقریبا همان کارهایی است که بسیج سازندگی در دوران دفاع مقدس انجام داده است.
وی افزود: در دوران دفاع مقدس روحیه ای در فرزندان ایران وجود داشت که همان روحیه باعث شد که در دفاع مقدس با دست خالی در مقابل تمام دنیا ایستادند وبه همت همین مردم پیروزی ها حاصل شد ودرحال حاضر هم ما به این روحیه ها نیازداریم .
فرمانده سپاه ناحیه قاین اظهارداشت: درحال حاضر ما نیز به روحیه دوران دفاع مقدس نیاز داریم وفعالیت در عرصه اقتصادی وعلمی باید با همان روحیه ای که دردوران دفاع مقدس داشتیم انجام شود وهمان روحیه دوران دفاع مقدس در مردم نهادینه شود .
وی نقش مردم را درمقابله با جنگ نرمی که دشمن آغاز کرده است سرنوشت ساز دانست وافزود: تشخیص پیچیدگی دشمن بصیرت می خواهد که به حول وقوه الهی این بصیرت در مردم آگاه ما وجوددارد.
سرهنگ برات زاده روحیه ایثارگری را دردانش آموزان بسیار قوی دانست وافزود: دانش آموزان ما در این برهه از زمان که دشمن بحث تحریم را پیش کشیده است در بهترین زمان از اوقات خود که می توانستند به استراحت وتفریح بپردازند به ندای رهبر خویش لبیک گفته ودر طرح هجرت با هدف کمک به اقتصاد کشور شرکت نموده اند وفعالیت های این عزیزان بی نظیر است.
وی اظهارداشت ما نمونه فعالیت های این عزیزان را دراول مهر در طرح زیباسازی مدارس دیدیم.
فرمانده سپاه قاین طرح هجرت را یک نوع تمرین برای زندگی دانست وبیان داشت دانش آموزانی که دراین طرح شرکت می کنند علاوه براینکه یک کمک به نظام ودولت خود داشته اند به نوعی زندگی گروهی را نیز تمرین کرده اند
وی این طرح را فرصتی برای شکوفایی وبروز استعداد های فردی،پرکردن اوقات فراغت ،استفاده از نیرو ونشاط جوانان در عرصه سازندگی دانست وگفت:بسیج سازندگی فرهنگ دفاع مقدس را گسترش میدهد ودر حال حاضر اردوهای جهادی وطرح هجرت ۳تجلی دوران دفاع مقدس است
برات زاده حضور دانش آموزان با کمترین هزینه دراین طرح را تقویت روحیه مسئولیت پذیری،مشارکت در آبادانی کشور وخودباوری وخودکفایی دانست وافزود: همان طور که جنگ۸ساله آموزش استقلال وروی پای خود ایستادن را به مایاد دادوهمان طور که دردوران جنگ تحمیلی درتحریم بودیم وحربه دفاعی خودرا بادست خالی ونیروی الهی وایمان وتوکل واخلاص وایثار دربرابر دشمن بکار بردیم اینک هم با اجرایی کردن منویانت رهبری وتقویت روحیه ایثار واز خودگذشتگی پیروز خواهیم شد ومردم که از دلایل اصلی این پیروزی ها هستند بابصیرت وآگاهی آماده تر ازقبل درصحنه خواهند بود.
برات زاده تصریح کرد:فرهنگ دفاع مقدس راه نجات ما از تحریم های دشمن خواهد بود
فرمانده سپاه قاین در ادامه از حضور ۲۳۰پسرو۲۱۱دختر درطرح هجرت ۳درشهرستان قاین خبر داد وافزود به طور کل ۲۳۰۰در قسمت پسران نفرروز و۲۱۱۰نفرروز درقسمت خواهران در ۱۲مدرسه مباحث زیباسازی،مرمت ،تعمیر،نقاشی و.. را برگزار نموده اند .
اسماعیل زاده مسئول طرح هجرت ۳نیز از حضور پرشور وبانشاط دانش اموزان در این برنامه تقدیر کرد وگفت: طرح هجرت۳برگرفته از روحیه ایثار،تلاش وفداکاری رزمنگان ما درطول ۸سال دفاع مقدس بوده است که این فعالیت ها قطره ای دربرابر اقیانوس هم نخواهد بود واگر این تفکر وروحیه بسیجی در جامعه ما باقی بماند قطعا هیچ دشمنی حتی جرات نگاه کردن به کشور مارا نخواهد داشت.
در پایان مراسم از دانش اموزان شرکت کننده ومربیان در این طرح تقدیر به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا