سیاسی

طرح هجرت بهترین فرصت برای تفکراست/تهدید نسل جوان با استفاده از عنصرنفوذ

به گزارش نسیم قائن ، سرگرد فرخنده مسئول سیاسی سپاه ناحیه قاینات در مراسم اختتامیه طرح هجرت ۳در دبیرستان قهستان در جمع دانش آموزان این مدرسه با اشاره به تلاقی ماه محرم وهفته دفاع مقدس وآغاز ماه مهر گفت: شاید این وقایع جزء کم نظیرترین مقاطعی باشد که ۳حادثه مهم با هم مقارن شده اند.
وی ادامه داد:اولین مقطه زمانی دهه اول محرم است که دونگاه به ماه محرم می توانیم داشته باشیم یکی نگاه مسکّن وسطحی به محرم که در روضه خوانی ها وهیئت ها شرکت داریم ونگاه دیگر این که ماه محرم برای ما معالج باشدومارا درمان کند ونگاهی می تواند مارا درمان کند که به محرم یک نگاه تحلیلی باشد.
فرخنده در ادامه تصریح کرداگرجبهه واقعه عاشورا را واکاوی کنیم ودر جبهه عاشورا برخی در کنار امام زمان خود جنگیدند وشهد شیرین شهادت را نوشیدند ولذا محرم هم ماه عشق بازی با امام حسین(ع) است وهم ماه ترس از عاقبت به خیری .
وی افزود:برخی همچون حُر تا لحظاتی قبل از شروع جنگ در جبهه دشمنان امام حسین(ع) است و آب را به روی کاروان حسین می بندد ودر لحظه آخرعاقبتش می شود شهادت وافرادی هم چون شمر که سرباز امام علی وجانباز حضرت بود ولی همین فرد طوری عاقبتشان رقم خورد که در صحنه کربلا در مقابل فرزند امام علی(ع) قرار می گیردوبه روی فرزند ایشان شمشیر می کشد.
فرخنده درادامه با اشاره به نقش زنان در دوران دفاع مقدس وواقعه عاشورا گفت:نقش زنان در صحنه کربلا بی نظیر بوده است وتک تک شما می توانید ام وهب در صحنه کربلا شوید ویا نیروهای متحصص حال جامعه اسلامی.
مسئول سیاسی سپاه قاین گفت: آغاز سال تحصیلی با هفته دفاع مقدس مقارن شده است وپدیده ای که رنگ تازه ای به آن داده است محرم امام حسین (ع)است واین وظیفه مارا سنگین می کند.
وی افزود: درس محرم به ما این است که علم را با اخلاق ،قدرت اندیشه وتفکر را با تعهد همراه کنیم و بتوانیم در کنار دانش اخلاق را هم بیاموزیم.
فرخنده بااشاره به طرح هجرت گفت: طرح هجرت که هرساله در ایام تابستان برگزار می شود ،هجرت از هوای نفس وگذشت از خود برای خدمت بی منت به دیگران است.
وی افزود:دراین طرح هم قدرت معنوی دانش آموزوهم تکاپوی آن زیاد می شود وافرادی که دراین طرح شرکت می کنند تفکر وقدرت اندیشه خودرا بالا می برند وهرچه قدرت تفکر واندیشه ما بالاتر رود تولید علم ماهم بیشتر می شود وهرچه تولید علم ما زیاد تر شود قدرت ماهم بالاتر می رود .
مسئول سیاسی سپاه قاین ادامه داد:طرح هجرت بهترین فرصت برای تفکر بود وضمن شراکت در ثواب علم آموزی وخدمت بی منت به هم کلاسی های خود ،فرصت خوبی برای اندیشه وتفکر وجود داشت.
وی بیان داشت:یکی از جاهایی که می توان بانفس خود وبا دشمن ظاهری خود مبارزه کنیم شرکت در اردوهای جهادی وطرح هجرت است.
فرخنده در بخش پایانی سخنان خود گفت:اگر در صحنه کربلا تفکر کنیم و ۸سال دفاع مقدس مطالعه کنیم ودر جبهه تعلیم وتربیت هم اگر واکاوی کنیم یک آفتی ممکن است هرسه جبهه را که امروز متوجه من وشماست تهدید کند وآن هم عنصری به نام نفوذ است.
وی گفت:نفوذ ممکن است دانش آموزمارا از تفکر واندیشه دور واورا سرگرم ظواهر واز باطن خویش دورکندیعنی دانش آموز ما وقتی دانشجو شد دراولین اقدام ظاهرش تغییر می کند واین همان نفوذ است.
فرخنده تصریح کرد؛امروز دشمن با استفاده از عنصر نفوذ به دنبال این است که نسل ایرانی را نسلی بدون تفکر واندیشه ونسلی تن پرورو سربار جامعه بار بیاورد.
اوحدی مدیر آموزشگاه قهستان نیزدراین مراسم ضمن تقدیر وتشکر از دانش آموزانی که دربرنامه طرح هجرت۳همکاری داشته اند گفت:حضور دانش آموزان در برنامه هایی همچون طرح هجرت باعث افزایش مسئولیت پذیری ومشارکت در امور مدارس می شود وهمچنین طرح هجرت باعث عزت نفس وخودباوری وافزایش روحیه مشارکت پذیری می شود.
لازم به ذکر است در پایان از دانش آموزان شرکت کننده در طرح هجرت ومدیرآموزشگاه نیز تجلیل شد.
۱۲۰۰نفرروز دانش آموز سهمیه حوزه دانش آموزی حضرت خدیجه شهرستان در طرح هجرت۳بوده است که در ۱۱عرصه ودر ۱۰مدرسه از ۱۲تیرماه تا ۱۵شهریور ماه فعالیت کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا