سیاسی

طرح سرشماری عمومی کشاورزی درقاین آغاز شد

به گزارش نسیم قائن ، شرافتی فرماندار و مدیر اجرایی سرشماری عمومی کشاورزی قاینات با با بیان اینکه در اجرای این سرشماری با مراجعه حضوری به تمام نقاط روستایی و شهری استان به یک یک خانوارهای بهره بردار کشاورزی رجوع می شود و آمار و اطلاعات کشاورزی به طور مستقیم از بهره برداران مربوط دریافت می شود گفت بخش کشاورزی بدلیل تامین غذای مورد نیاز جامعه یکی از مهم‌ترین حوزه های اقتصادی شهرستان محسوب می‌شود.
فرماندار قاینات با اشاره به اینکه روش اصلی جمع آوری آمار کشاورزی مصاحبه ماموران آموزش دیده با بهره برداران کشاورزی است گفت: ماموران باید با حوصله و اخلاق خوب در طول مدت آمار گیری نسبت به جمع آوری اطلاعات مورد نیاز اقدام نمایند.
شرافتی با بیان اینکه سرشماری عمومی کشاورزی امسال و برای اولین بار با ابزار تبلت، به شکل الکترونیکی اجرا می شود، خاطرنشان کرد: برای ثبت اطلاعات سه فرم آماری الکترونیکی شامل فرم فهرست برداری خانوار، پرسشنامه بهره برداری و پرسشنامه آبادی استفاده خواهد شد.
مدیر اجرایی سرشماری عمومی کشاورزی با بیان اینکه سرشماری کشاورزی عمومی سال ۹۳ از امروز و همزمان با سراسر کشور آغاز و به مدت ۴۳ روز ادامه دارد گفت این اطلاعات صرفا برای برنامه ریزی بوده و سود و ضرری برای فردی ندارد.
فرماندار قاین اظهارداشت:میزان همکاری مردم با ماموران در کیفیت اجرای طرح سرشماری کشاورزی موثر میباشد ولذا مردم بایستی همکاری خوبی باماموران سرشماری داشته باشند.
در ادامه برنامه مهندس مصطفوی نیا معاون فنی و آموزشی سرشماری عمومی شهرستان قاینات، با اشاره به اینکه با تدابیر اتخاذ شده شهرستان قاینات آماده اجرای مطلوب و به موقع چهارمین سرشماری عمومی کشاورزی است و تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شده است، مطالبی در خصوص نحوه اجرای طرح و تکمیل پرسشنامه ها بیان نمود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا