سیاسی

طرح تشکیل وزارت محیط زیست در مجلس

به گزارش نسیم قائن ،
پیرامون تشکیل وزارت محیط زیست اظهار داشت: مدتی است که طرحی به امضای تعدادی از نمایندگان مجلس در این رابطه رسیده است، دلیل آن نیز عدم پاسخگو بودن معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست پیرامون مسائل مربوط به این حوزه است.
وی افزود: بنابراین طرحی پیرامون تشکیل وزارتخانه‌ای متشکل از وزارت جهاد، سازمان محیط زیست و روستایی مطرح شد که البته هنوز در حد بحث است و تا مرحله عملی شدن فاصله دارد.
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره صحبت نمایندگان مجلس پیرامون پاسخگویی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست به مجلس درباره سفر به مراکش در اوج آلودگی هوا در اکثر کلانشهرهای کشور در هفته گذشته بیان کرد: برخی از نمایندگان مجلس موضوعی را مطرح کردند مبنی بر اینکه در وضعیت آلودگی هوا در شهرهای مختلف کشور این چنین سفرها چه معنایی دارد و در این‌ باره باید پاسخ داده شود.
وی با اشاره به سفر معاون اول رئیس جمهور و جمعی از وزرای کابینه دولت به اصفهان تصریح کرد: در روز سفر معاون اول رئیس جمهور، رئیس سازمان محیط زیست و سایر وزرا به اصفهان شرایط ویژه‌ای به لحاظ حضور ریزگردها و آلودگی هوا را شاهد بودیم.
سالک خاطرنشان کرد: در آن روز حتی هواپیمای حامل وزرا به سختی در فرودگاه شهید بهشتی به زمین نشست و زمانی که خانم ابتکار پای خود را از هواپیما بیرون گذاشت طوفان و گرد و خاک وی و دیگر وزرا را محاصره کرد، در آن سفر معاون رئیس جمهور با وجود خود موضوع را لمس کرده و دیدند که مردم نسبت به این پدیده چه شرایطی را تحمل می‌کنند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: قرار شد در این زمینه اقداماتی انجام شود موافقیت‌هایی نیز صورت گرفت از جمله موافقت با اجرای سد بهشت آباد که اعلام شد با موافقت این دستگاه اجرای آن آغاز شود.
انتهای پیام/
منبع : تسنیم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا