سیاسی

طرح بازگشایی مدارس در خراسان جنوبی اجرا می شود

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ ‘ علیرضا حسنی’ روز چهارشنبه در جلسه هماهنگی در خصوص بازگشایی مدارس، سرویس و پلیس مدرسه خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به آغاز مهر ماه و پایان سفرهای تابستانی شاهد تراکم ترافیک در محورهای استان هستیم.
وی با بیان اینکه رانندگانی که در جادهها تردد میکنند از وضعیت جغرافیایی استان ما آگاهی ندارند، گفت: در جادههای استان حیوانات اهلی از جمله شتر وجود دارد که سبب مشکلاتی در جادههای استان میشود.
رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی با اشاره به بازگشایی مدارس استان یادآور شد: در این راستا ارتقای فرهنگی از طریق آموزش در دستور کار قرار گرفته است.
حسنی با بیان اینکه مرحله نخست طرح بازگشایی مدارس از ۳۰ شهریور ماه تا ۱۵ مهرماه سال جاری در استان آغاز می شود، ادامه داد: مرحله دوم این طرح از ۱۵ مهرماه تا پایان سال جاری ادامه دارد.
وی با بیان اینکه ساماندهی سرویسهای مدارس با کندی صورت میگیرد، گفت: این طرح برای ایجاد فضای امن برای عبور دانشآموزان، دانشجویان و مهدهای کودک برگزار می شود.
رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی، نخستین گام برای اجرای طرح بازگشایی مدارس را آموزش ترافیک عنوان کرد و افزود: دومین گام اقدامات فنی و مهندسی از جمله نصب علائم کافی و نشان دادن گذرگاهها برای دانشآموزان از جمله خط کشی و ایجاد فضای مناسب برای دانشآموزان است.
حسنی با بیان اینکه خودروهای سرویس مدارس دانشآموزان از عمر بالایی برخوردار است، اضافه کرد: سال گذشته ۳۰۰ دستگاه اعمال قانون شدند که ظرفیت غیرمجاز داشتند.
وی با بیان اینکه سوار کردن افرادی که غیر از افراد سرویسها هستند، خلاف است، تصریح کرد: برخورد با این افراد در دستور کار پلیس قرار دارد.
رئیس پلیس راهور خراسان جنوبی با بیان اینکه رانندگان باید برای طول یک سال تحصیلی راننده سرویس های دانشآموزان باشند، یادآور شد: برای شناسایی راکبان موتور سیکلت و خودروهای متخلف تیمهای مشترکی با معاونت اطلاعات تشکیل دادهایم.
سرهنگ حسنی از نیروهای انتظامی خواست برای کنترل مزاحمت ها در زمان تعطیلی مدارس از دوربین استفاده کنند
منبع:ایرنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا