سیاسی

طرح «اعاده اموال نامشروع» مسئولان| قائم مقام بانک مرکزی: تابع قانون هستیم

به گزارش نسیم قائن ، اکبر کمیجانی درخصوص طرح بررسی اعاده اموال نامشروع مسئولان که هم اکنون در حال جمع آوری امضا بین نمایندگان مجلس استٰ اظهار داشت: من تابع قانون هستم.
وی با اعلام آمادگی برای مشارکت در این طرح گفت: تابع قانون و شفافیت هستم.
به گزارش تسنیم، طرح دو فوریتی «اعاده اموال نامشروع مسئولان» که در کانون توجهات رسانه ها قرار گرفته، در همان نقطه شروع مخالف ها و موافق هایی را به همراه داشته است.
این طرح به طور حتم به ضرر آن گروه از افرادی تمام می شود که طی ۴۰ سال گذشته در سمت های مختلف در جمهوری اسلامی مسئولیت داشته اند و از محل هایی مرتبط با مسئولیت شان شامل رانت های اطلاعاتی، تسهیلات و پاداش های نجومی و … پولی روی پول گذاشته و امروز به ثروت های زیادی رسیده اند.
طبق طرح ۲ فوریتی «اعاده اموال نامشروع مسئولان» که توسط جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تدوین شده، در صورت تصویب، هیئتی متشکل از نهادهای نظارتی، امنیتی و قضایی وظیفه بررسی اموال مسئولان در دهه‌های گذشته را در دستور کار خود قرار دهند و پس از بررسی‌ها درصورت حصول اطمینان از نامشروع بودن این اموال، آنها را به بیت المال باز گرداند.
هدف اصلی این طرح دو فوریتی که برپایه اصل ۴۹ و ۱۴۲ قانون اساسی تدوین شده، طبق اذعان طراحانش، جراحی اموال مسئولان در سال‌های گذشته است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا