سیاسی

ضرورت آماده‌سازی زیرساخت‌ها برای ورود به سیستم آموزشی ۳-۳-۳-۳ تا سه سال آینده

به گزارش نسیم قائن ، جواد هروی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه حضور کلاس اولی ها و ششمی ها در یک مدرسه به لحاظ تربیتی مشکلی ایجاد نمی‌کند، گفت: در بسیاری از کشورهای دنیا این دو گروه سنی با یکدیگر در یک مدرسه مشغول به تحصیل هستند و مشکلی نیز ندارند.
نماینده مردم قائنات و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اگر مشکلی برای حضور همزمان دو مقطع اول و ششم در یک مدرسه وجود دارد باید مدیران و برنامه ریزان به قضیه ورود کرده و مسائل تربیتی را حل کنند.
وی در ادامه با اشاره به نظام آموزشی کنونی که شامل یک دوره ۶ ساله و دو دوره ۳ ساله است، یادآور شد: پیش از این قرار بود بر اساس نظام تحول کیفی آموزش و پرورش، ابتدا دوره ۵ ساله به دوره ۶ ساله تبدیل شود و بعد از آن، این دوره به دو دوره ۳ ساله تقسیم شود.
هروی ادامه داد: علت اینکه از ابتدا نظام آموزشی به صورت ۳-۳-۳-۳ نبود وجود مشکلاتی در زیرساخت ها مثل نیروی انسانی و مسائل ساختمانی که در حال حاضر در حال تکمیل است.
این عضو کمیسیون آموزش مجلس نهم همچنین با بیان اینکه زمینه های لازم برای تقسیم نظام آموزشی وجود دارد، گفت: بر اساس دوره زمان بندی شده باید ظرف ۳ سال آینده شاهد تقسیم نظام آموزشی از ۳-۳-۶ به ۳-۳-۳-۳ باشیم که تا آن زمان قطعا تمام زیرساخت ها نیز فراهم شده است.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه نباید نسبت به مباحث آموزش ابتدایی، نگرش احساسی داشت، یادآور شد: تصمیم گیری در حوزه آموزش ابتدایی از ظرافت خاصی برخوردار است چنانچه در سال های گذشته شاهد بودیم با تصمیم گیری های سطحی و عجولانه در بحث آموزش، عصر وخیمی در دوره‌های آموزش ابتدایی به وجود آمد که هم اکنون به سختی در حال گذر از آن هستیم.
هروی افزود: در حال حاضر تنوع مقاطع از دوره ابتدایی تا دبیرستان بیش از حد است که به نفع سیستم آموزشی و دانش آموزان نیست.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: سازماندهی دو دوره دبستان و دو دوره دبیرستان بسیار مهم است که از هم اکنون باید در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد چرا که لازم است کتاب ها تغییر کرده و معلم ها نیز آموزش لازم را در این خصوص ببینند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا