سیاسی

صلابت شهید سلیمانی لرزه بر تن دشمن می انداخت/با کوچک کردن دانشگاه بزرگمهرقاینات آشوب به پا نکنید

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی امام جمعه قاین در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به ایام فاطمیه و بیان خصوصیت اخلاقی و رفتاری حضرت زهرا(س) و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی و یارانش اظهارکرد:شهید سلیمانی مردی که در خط مقدم جهاد و میدان جنگ چنان با شجاعت و صلابت حاضر می شود که دل دشمن را به لرزه در می آورد. و وقتی در میان خانواده شهدا قرار می گرفت چنان متواضع و خاشع بود که انگار او آن فرمانده دلاور جنگ نیست.
وی با اشاره به سالگرد ۹ دی گفت: در فتنه ۸۸ و در ایام عاشورا اوباش فتنه گرو ماجراجو با اقدامات شنیع دل مردم را خون کردند و مردم ایران در ۹ دی در مقابل این فتنه گران حماسه ای بس زیبا از خود نشان دادندو
امام جمعه قاین در بخش دیگری از سخنان خود به قوانین وزارت علوم و دولت برای کوچکتر کردن دانشگاهها و وابسته شدن آنها به دانشگاههای مراکز استان گفت: دانشگاه بزرگمهر قاین یکی از دانشگاههای ملی است که دارای دو دانشکده فنی مهندسی و علوم انسانی است و اخیرا جمعی از مسئولین وزارت علوم سفری به استان خراسان جنوبی داشته اند و تصمیمشان بر این است که دانشکده های کوچک و اقماری استان را همه تعطیل کنند و با دانشگاه استان ادغام کنند.
وی خطاب به مسئولین کشور و استان ادامه داد: گلایه ما از مسئولین این است که شما توسری به یک دانشگاه تمام عیار میزنید و در حد دانشکده های دیگر استان کوچک و خرد می کنید تا استقلال خود را از دست بدهد و وابسته به استان شود.
امام جمعه قاین افزود:من همینجا از نماینده محترم که از حق دانشگاه بزرگمهربه خوبی دفاع می کنند، از فرماندار و مجموعه فرمانداری و شورای شهر و استاندار خواهش می کنم پیگیر باشند تا دست به دانشگاه بزرگمهر نزنند و آشوب به پا نکنند.
وی اضافه کرد:من به دولت می گویم به وضعیت اقتصادی بپردازد وبا کوچک کردن یک دانشگاه و وابستگی آن به استان آشوپ به پا نکنید. چرا یک امتیاز بزرگی که بعد از چندین سال پیگیری شد و گرفته شد را باز می خواهیدکوچک کنید و وابسته به استان نمایید؟
امام جمعه قاین با اشاره به راه اندازی فولاد قاینات در آینده نزدیک و برگزاریآزمون استخدامی فولاد و پذیرش عده ای از جوانان شهرستان در این آزمون اظهارکرد: بارها ازطریق مدیرمجموعه در خصوص روند تکمیل پروژه پیگیری موضوع بوده ام و خوشبختانه خبرهای خوشی از راه اندازی فولاد به ما رسیده است و موضوع اصلی که به آن اشاره می شود بحث استخدامی و اشتغال افراد است که اعتراضاتی به آن وارد شده است و ماهم این اعتراضات را به گوش مسئولین مربوطه رسانده ایم و بناست در هفته آینده دونفر از تهران به اعتراضات رسیدگی کنند
وی ادامه داد:اکثر افراد دیپلم و فوق دیپلم قاینی هستند و ۹۰ درصد افراد بومی استان هستند و لیست هر شهرستان مشخص هست که چه تعداد قبول شده اند. در خصوص شاخص بومی بودن آمده است که محل زندگی در شعاع ۱۰۰ کیلومتری باشد. لکن هر توسعه ای پیامد سوئی خواهد داشت. لذا ما عرض می کنیم پیامدهای سوء هر توسعه به هر فردی باشد باید سود آن توسعه هم به آن فرد متوجه باشد. فعلا ما هیچ قضاوتی نمی کنیم و انشاالله دوستان تهران خواهند آمد و اعتراضات دوستان را پیگیر ی خواهند کرد..

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا