سیاسی

صفر تا صد ورزش قاینات/ازسرگردانی فوتبالیست ها تا همکاری خوب مسئولین قاین

به گزارش نسیم قائن ، قاین به عنوان دومین شهر بزرگ و پرجمعیت استان، سهم عمده ای در ورزش خراسان جنوبی دارد، ورزشکاران این شهرستان در رشته های مختلف مانند فوتبال، کاراته، کبدی ، بومی ومحلی ,دوچرخه سواری، پرورش اندام، و … علاوه برکسب افتخار در استان، بارها به عنوان نماینده خراسان جنوبی در رقابت های کشوری حضور یافته اند. همچنین حضور پررنگ ورزشکاران روستایی نقطه قوتی در ورزش است طوری که در مسابقات فوتسال و والیبال این شهرستان بار ها تیم های روستایی ،عنوان قهرمانی را کسب کرده اند و در یک مورد تیم فوتبال روستای پهنایی این شهرستان به عنوان نماینده استان در جام حذفی کشور هم شرکت کرد اما با وجود این قابلیت ها ورزش قاینات با مشکلاتی از جمله نبود لیگ و حامی مالی مواجه است.
فضاهای ورزشی
سرپرست اداره ورزش و جوانان قاینات در گفت وگو با «خراسان جنوبی» گفت: در حال حاضر ۴۰ هیئت ورزشی در شهرستان دارای چارت سازمانی است و فعالیت می کنند.
«قطبی» با اشاره به مکان های ورزشی موجود در قاینات گفت: در حال حاضر سالن های عفاف ،غدیر، آزادی، امین زاده و وزنه برداری در شهر قاین فعالیت دارند و در شهرهای خضری، و آرین شهر و همچنین روستا های اسفشاد،پهنایی، کرغند، اسلام آباد، تیغدر و چاهک موسویه هم از مکان ورزشی سرپوشیده برخوردار است.
به گفته وی، فضاهای سرپوشیده در روستاها به اندازه کافی است و حتی مواردی به طور کامل مورد استفاده قرار نمی گیرد اما در شهر به ویژه در قسمت قدیمی آن به فضای بیشتر نیاز است. وی در ادامه از ۲ هزار و ۲۰۰ بیمه شده در ۴۰ رشته ورزشی فعال در قاینات خبر داد که از این تعداد هزار و ۵۰۰ نفر در بخش آقایان و ۷۰۰ نفر در بخش بانوان هستند.
رشته های مدال آور
وی همچنین به رشته مدال آور این شهرستان اشاره و عنوان کرد: در کبدی،ورزشکاران ما حرف اول را در استان می زنند و بیشتر اعضای تیم استان از قاینات هستند، در هندبال نماینده قاین در رقابت های دسته ۳ کشور توانست جواز حضور در دسته ۲ را کسب کند و در بومی و محلی هم مقام اول استان را داریم، علاوه بر این ورزشکاران ما در رشته های کاراته و هاپکیدو بارها در رقابت های کشور وحتی بین المللی درخشیده اند و در رشته های موتور سواری، پرورش اندام، دوچرخه سواری،کشتی، تیر اندازی و والیبال بانوان هم ورزشکاران بارها افتخار آفرینی کرده اند.
سرگردانی فوتبالیست ها
به گزارش خبرنگار ما یکی از مشکلات ورزش قاینات تعطیلی چمن طبیعی این شهرستان و تاثیر آن بر فعالیت های فوتبال این شهرستان است، قاینات قبل از تعطیلی این چمن دارای لیگ فوتبال آن هم در دو دسته یک و ۲ بود و تعطیلی چند ساله این چمن،سرگردانی فوتبالیست های این شهرستان را به دنبال داشت.
«قطبی» در مورد آخرین وضعیت این چمن عنوان کرد: در حال حاضر چمن کاشته شده است اما به این دلیل که ریشه چمن باید محکم شود تا خرداد آینده آماده بهره برداری نیست. به گفته وی در حال حاضر دو زمین چمن در مجموعه امین زاده شهر قاین و شهر اسفدن در حال احداث است که زیرسازی های مربوط انجام و آماده نصب چمن است.
لیگ نداریم
وی با بیان این که در حال حاضر در هیچ رشته ای لیگ نداریم ،گفت: در بسیاری رشته ها مانند والیبال ،هندبال ،فوتبال و … مسابقات شهرستانی و چند جانبه برگزار می شود. وی یکی از مهمترین مشکلات ورزش قاینات را بحث حامی مالی عنوان کرد و افزود:در این زمینه مدیریت درستی وجود ندارد به طوری که در اعزام تیم هندبال به رقابت های لیگ مشکل داریم اما در بخش همکاری اداره های مختلف شهرستان مانند شهرداری، فرمانداری ،بخشداری، آموزش وپرورش و … خوشبختانه تعامل خوبی وجود دارد و در نتیجه همین همکاری ها توسعه فضاهای روباز در نقاط روستایی محقق شد و مدتی قبل در روستای محمد آباد علم خانه کشتی افتتاح شد.
همکاری خوب مسئولان شهرستان
وی با اشاره به فعالیت ها در بخش ورزش همگانی هم گفت: با همکاری شهرداری و شورای شهر در حال حاضر همایش های پیاده روی در سطح بسیار خوب و با استقبال بالای علاقه مندان برگزار می شود، اما در بحث ورزش صبحگاهی هر چند به صورت پراکنده شاهد حضور مردم در پارک ها هستم و فعالیت منظم زیر نظر مربی چند بار انجام شده اما به دلایلی ادامه پیدا نکرده که در این زمینه با شهرداری صحبت کردیم تا در صورت امکان حق الزحمه مربی را تامین کند تا شاهد برگزاری ورزش صبحگاهی زیر نظر مربی باشیم.
وی در مورد نحوه همکاری هیئت های استانی با هیئت های قاینات هم گفت: در عمده رشته ها مانند فوتبال ،دوچرخه سواری، کاراته، شنا، کشتی، همگانی، بومی و محلی ،پینگ پنگ، و زورخانه ای شاهد همکاری خوبی هستیم ،اما در برخی رشته ها مانند بدنسازی گلایه هایی وجود دارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا