سیاسی

صدور کارت جدید معلولیت برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار معلول

به گزارش نسیم قائن ، حسین نحوی نژاد گفت: یک میلیون و ۳۰۰ هزار معلول در کشور وجود دارد که از این تعداد ۳۵ درصد زنان و ۶۵ درصد مردان هستند.
وی از ارائه خدمات هوشمند به معلولان خبر داد و گفت: به همین منظور برنامه ریزی هایی برای صدور کارت‌های جدید معلولیت انجام شده است.
نحوی نژاد با اشاره به اینکه فرآیند زیرساخت صدور کارت معلولیت در سالهای اخیر انجام شده ادامه داد: تاکنون ۳۵۰ هزار کارت صادر شده و در اختیار معلولان قرار گرفته است.
معاون توانبخشی بهزیستی افزود: در زمینه صدور کارتهای بین المللی معلولیت برای افراد معلول تحت پوشش سازمان، پرونده ۶۰ درصد معلولان در کمیسیون های پزشکی مورد بررسی قرار گرفته و برای ۴۵ درصد این افراد، کارت جدید صادر شده است.
نحوی نژاد با اشاره به اینکه کارتهای قبلی معلولان همچنان دارای اعتبار است، افزود: افرادی که هنوز کارت جدید برایشان صادر نشده نگران نباشند و با همان کارت قبلی می توانند خدمات دریافت کنند.
وی گفت: در نظر داریم تا پایان سال ۹۷ برای تمام معلولان کارت های جدید معلولیت صادر شود که حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار کارت جدید خواهد بود.
معاون امورتوانبخشی سازمان بهزیستی کشور گفت: در کارت‌های جدید نوع معلولیت افراد بر اساس نظر کمیسیون‌های بهداشتی درج شده است وبر اساس آن خدمات به معلولان ارائه خواهد شد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا