سیاسی

صدور سند تک‌برگی برای ۱۲۰ موقوفه قاین

به گزارش نسیم قائن ، حجت‌الاسلام مهدی قاصری اظهار داشت: وقف یکی از اعمال حسنه است که برای رفع نیازهای اجتماعی بسیار موثر است.
وی با بیان اینکه مجموع موقوفات قاین تاکنون ۶۴۰ مورد بوده که توسط واقفان نیک‌اندیش وقف شده است، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون دو وقف جدید در این شهرستان توسط خیران وقف شده که ارزش ریالی آن‌ها ۳۰۰ میلیون ریال بوده است.
هزینه‌کرد بیش‌از ۱٫۵ میلیارد ریال برای اقدامات عمرانی در بقاع متبرکه قاین
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه قاین ادامه داد: وقفیات جدیدی که از ابتدای سال جاری تاکنون در این شهرستان وجود داشته شامل یک دانگ آب و اراضی کشاورزی در روستای ورزگ با نیت کمک به جشن‌های عید غدیر و وقف ۲ هزار و ۸۰۰ متر زمین برای دفن اموات در روستای فلک این شهرستان بوده است.
قاصری به موضوع سنددار کردن وقفیات اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون اسناد دفترچه‌ای ۱۲۰ موقوفه در این شهرستان به اسناد تک برگی تبدیل شده است.
وی با اشاره به اقدامات عمرانی صورت گرفته از ابتدای سال جاری تاکنون در بقاع متبرکه قاین، خاطرنشان کرد: احداث سرویس بهداشتی در امامزادگان میرعبدلله(ع) و میرعبدالرزاق(ع) روستای بزن‌آباد با اعتبار بالغ‌بر ۴۵۰ میلیون ریال، تعویض ضریح امامزاده زید(ع) فرخ‌آباد با اعتبار حدود ۹۰۰ میلیون ریال و تکمیل شبستان امامزادگان حسن و افضل(ع) روستای مزار نو با اعتبار بالغ‌بر ۴۵۰ میلیون ریال از جمله این اقدامات بوده است.
منبع:فارس

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا