سیاسی

صداوسیما صرفا مباحث مخالفان برجام را مطرح و پیگیری کرد

به گزارش نسیم قائن به نقل از خانه ملت، جواد هروی با اشاره به حضور رئیس سازمان صداوسیما در نشست صبح امروز فراکسیون رهروان ولایت مجلس اظهار داشت: فحوای عمومی نشست صبح امروز مبنی بر نگاه نقادانه نمایندگان به عملکرد رئیس سازمان صداوسیما استوار بود و بیشتر زمان این نشست مصروف انتقادهای نمایندگان در بسترهای سیاسی، فناوری تحقیقات، کم‌کاری رسانه ملی در بحث مناطق محروم و همچنین عدم توجه به حقوق اقلیت‌ها گردید.
وی با اشاره به پاسخ‌های سرافراز به انتقادهای نمایندگان اعلام کرد: پاسخ‌هایی که رئیس سازمان صداوسیما در یک فرصت کوتاه ده دقیقه‌ای به انتقادهای نمایندگان داد، عموما پاسخ‌هایی کلی بود و قرار شد آقای سرافراز در نوبت بعدی پاسخ‌هایی روشن، شفاف و صریح به نمایندگان بدهند.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: امیدواریم در نشست بعدی آقای سرافراز پاسخ‌هایی شفاف‌تر به نمایندگان بدهند و به سوال‌های اساسی آنها از جمله اینکه چرا اخبار در صداوسیما روزآمد نیست، چرا آسیب‌شناسی درستی در خصوص جاذبه بیشتر شبکه‌های ماهواره‌ای نسبت به شبکه‌های رسانه ملی انجام نگرفته و چرا صداوسیما صرفا مباحث مخالفان برجام را مطرح و پیگیری کرد، در این جلسه مطرح شد.
نماینده مردم قائنات در مجلس در پاسخ به این سوال که آیا نحوه بازتاب اقدام‌های مجلس در صداوسیما هم محور انتقادهای نمایندگان از سرافراز بود، خاطرنشان کرد: نمایندگان گلایه‌های فراوانی داشتند که با مصداق‌ها و مثال‌های مختلف مطرح شد و عموم نمایندگان معتقد بودند صداوسیما شان و منزلت مجلس را آنگونه که باید و شاید رعایت نکرده است.
هروی افزود: آقای سرافراز در پاسخ به این انتقاد‌ها مسائلی همچون ضعف امکانات و کمبود بودجه را به عنوان یکی از نقاط ضعف این رسانه مطرح کردند٬ ولی نمایندگان کماکان بر تضعیف جایگاهشان در صداوسیما و حمایت صداوسیما از گروهی خاص از نمایندگان مجلس تاکید کردند.
عضو فراکسیون رهروان ولایت خاطر نشان کرد: با توجه به تعطیلی مجلس در هفته آتی احتمالا ادامه این بحث به دو الی سه هفته بعد موکول خواهد شد.
هروی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا امکان طرح این موضوع در صحن علنی وجود دارد٬ تصریح کرد: این یک بحث فراکسیونی است و مباحثی که درجلسه امروز مطرح شد صرفا مربوط به گله فراکسیون رهروان ولایت از صداوسیما بود چراکه اعضای رهروان از وضعیت کنونی گله‌مندند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا