سیاسی

صحبت از صادرات غیر نفتی بسیار است اما عمل هیچ !/فروش زرشک دغدغه کشاورزان خراسان جنوبی

به گزارش نسیم قائن ، برداشتن تصدی گری دولت از محصولات کشاورزی و واگذاری اختیارات به استان، استاندار و تیم اقتصادی اش راه حل مشکل زرشک کاران خراسان جنوبی است.
نماینده قاینات و زیرکوه در گفت و گو با خراسان، چاره کار به دست گرفتن بازارهای طالب زرشک در اروپا، آسیای میانه و دیگر کشورهای همسایه را مذاکرات اقتصادی نماینده عالی دولت در استان دانست و گفت با مستقل عمل کردن دولت در بازکردن گره از کار زرشک و زعفران، مردم متضرر می شوند! ۸۵ درصد زرشک و زعفران با کیفیت کشور حاصل دسترنج ۶۰ هزار کشاورز خراسان جنوبی است اما تعلل و عمل کردن با چشم بسته حکایت تلخ زعفران ایرانی در بسته بندی با برند اسپانیایی را تکرار خواهد کرد.
«اسحاقی» لزوم پرداختن به فراوری زرشک در برنامه ای بلند مدت را یادآور شد و با تاکید بر این که تدبیر دولت باید برای زرشک های مانده در انبار باشد، اظهارکرد: کشاورزان خراسان جنوبی دغدغه فروش محصول را دارند و باز شدن گره های کور بازار صادرات به دست استاندار است.
به گفته «اسحاقی» صحبت از صادرات غیر نفتی بسیار است اما عمل هیچ ! در حالی که صادرات غیر نفتی، همین صادرات زرشک و زعفران است.
او با اشاره به این که در گفته هایش با «ظریف» وزیر خارجه و «خاوازی» وزیر کشاورزی از دو راهکار برای حل مشکل زرشک صحبت کرده است، افزود: دولت دغدغه های بسیار دارد و فروش زرشک خراسان جنوبی در اولویت نیست بنابراین کسی باید به کارزار اقتصادی استان ورود کند که بازار فروش محصولات استراتژیک و چهره زرشکی استان برایش در اولویت باشد.
وی ادامه داد: وضعیت بحران زده محصولات استراتژیک استان به ویژه زرشک های مانده در انبار و بحران برداشت محصول تازه تا چند ماه آینده را به دولت اعلام کردیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا