سیاسی

صادرات بیش از ۵۰۰تن پسته قاینات به چین وامارات

به گزارش نسیم قائن ،شرکت بنه سبز قاینات(ترمینال ضبط پسته امین زاده) به عنوان بزرگترین مجموعه فرآوری پسته شرق کشوربه دلیل داشتن سابقه طولانی در امر فرآوری پسته این روزهافعالیت زیادی دارد وحُسن این شرکت باعث شده است که بسیاری از کشاورزان استان وسایر شهرهای مجاور محصولات خودرا به این واحد تولیدی بفروشند.
لذا در این روزها که اوج شلوغی کار این شرکت است گفتگویی با مدیر عامل شرکت داشته ایم.
کریم امین زاده عضو هیئت امنای انجمن پسته ایران ومدیرعامل ترمینال ضبط پسته قاین در گفتگویی با خبرنگار نسیم قائن گفت: ترمینال ضبط پسته قاین در سال ۱۳۷۶در مقیاس ۵هزارمتربا تولید ۱۰۰تن در سال راه اندازی شدوبه تدریج با افزایش سطح زیرکشت این محصول در خراسان، توسعه پیدا کرد .
وی افزود:درحال حاضرترمینال ضبط پسته امین زاده در زیربنای ۴۵هزارمتر با ۷هزارمتر سالن مجهز ومهندسی با ظرفیت تولید سالانه ۵هزارتن پسته تَر فعال است.
نائب رئیس انجمن پسته خراسان افزود: سال گذشته دریک سالن ۲هزارمتری ،تاسیسات سورتینگ پسته در۳سیلوی زیرزمینی برای فرآوری پسته خشک خریداری شد وبرای اجرای این طرح استخر ذخیره آب با ظرفیت ۱۰میلیون لیتر احداث شد.
امین زاده بابیان اینکه برای تجهیز وراه اندازی وتوسعه این بخش به ترمینال ضبط پسته امین زاده ۲میلیاردتومان هزینه شده است گفت:از این میزان ۹۵۰میلیون تومان از محل دریافت تسهیلات جهادکشاورزی بوده است.
وی افزود: با راه اندازی این سالن ۷نفربه صورت ثابت و۵۰نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار شده اند.
امین زاده بیان داشت: این واحد تولیدی بزرگترین مجموعه فرآوری پسته در شرق کشور است که ۲۲۷نفر به صورت مستقیم وفصلی در آن مشغول به کار هستند.
وی با اشاره به خرید پسته مورد نیاز جهت فرآوری گفت:عمده خریدپسته موردنیاز ما شهرستان های قاین، بیرجند،سرایان،فردوس،بشرویه،گناباد،خواف،تربت جام،تایباد است.
امین زاده بیان داشت: بیش از ۸۰درصد خرید ما از خارج شهرستان واستان های مجاورانجام می شود.
عضوهیئت امنای انجمن پسته ایران گفت:سال گذشته ۱۵۰۰تن پسته خشک تولید شده است که بیش از ۵۰۰تن آن به کشورهای چین وامارات صادرشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا