سیاسی

صاحبان حقو‌ق‌های نجومی، حقوق هایشان را به بیت المال بازگردانند/ از پرداخت حقوق‌های غیرمتعارف به برخی مدیران جلوگیری شود/ این حقوق‌ها ظالمانه است

به گزارش نسیم قائن ، آیت‌الله محمد امامی‌کاشانی خطیب موقت نماز جمعه امروز تهران با اشاره به موضوع دریافت‌های غیرقانونی از بیت‌المال گفت: رهبر معظم انقلاب در خطبه‌های نماز عید سعید فطر بر نادرست بودن این برداشت‌ها تأکید کردند.
وی با اشاره به اینکه افرادی در برخی دستگاه‌ها با یک آئین‌نامه مقدماتی که به عنوان قانون برای خود درست کردند، ظالمانه برای خود دریافتی مقرر کردند، اظهار داشت: این موضوع در مقطعی پیش آمده و ادامه یافته است.
آیت‌الله امامی‌کاشانی از پرداخت حقوق‌های غیرمتعارف به برخی مدیران به عنوان بلا و مصیبت یاد کرد و خاطرنشان کرد: باید جلوی این رویه گرفته شود و رهبر معظم انقلاب در این باره دستور دادند.
وی از نقش قوای سه‌گانه در نظم و نظام دادن به مسئله پرداخت‌ها تصریح کرد:‌ پرداخت‌ها باید بر اساس نیاز و لیاقت و نوع مسئولیت باشد.
خطیب جمعه تهران گفت: آنها که برداشت نادرست از بیت‌المال داشتند باید بازگردانند و این نکته مهم است که منحصر به خزانه دولت نیست بلکه باید درباره موقوفات و امول عمومی مراقبت لازم به عمل آید.
وی برداشت پول از بیت‌المال به نام‌ها و اسامی گوناگون را گناهی بزرگ نسبت به صاحبان این اموال خواند.
خطیب جمعه تهران همچنین در بخش دیگری از خطبه دوم نماز با اشاره به موضوع عفاف و حجاب در جامعه اسلامی و تاکید بر حرکت زنان و دختران به سمت عفاف و حجاب گفت: عفاف و تقوا به نفع تمام زنان است و خانمی که مراعات این موضوع را نمی کند در واقع به فرزندان خود ظلم می کند.
امام جمعه موقت تهران در بخش پایانی سخنانش با اشاره به مسئولیت سازمان بهزیستی کشور در خصوص افراد معلول ناشی از ازدواج های فامیلی از صدا و سیما و وزارت بهداشت خواست در این زمینه برای جلوگیری از تولد فرزندان معلول، سازمان بهزیستی را یاری کنند و در جامعه اطلاع رسانی صورت گیرد.
همچنین آیت‌الله محمد امامی کاشانی در خطبه نخست نمازجمعه این هفته تهران به آیه شریفه ” سَنُرِیهِمْ آیَاتِنَا فِی الْآفَاقِ وَ فِی أَنْفُسِهِمْ حَتَّى یَتَبَیَّنَ لَهُمْ أَنَّهُ الْحَقُّ ” اشاره کرد و افزود: تفاسیر مختلفی از “یتبین لهم” در این آیه آمده است که امام صادق(ع) منظور از این عبارت را خروج قائم (عج) دانسته اند.
وی به شرایط دنیای امروز اشاره کرد و گفت: در شرایطی به سر می بریم که طبق احادیث، منکر، معروف و معروف، منکر شده است؛ فلسطینیان را می کوبند و مسلمانان را از خانه هایشان بیرون می کنند و مبارزان فلسطینی را تروریست می خوانند.
امام جمعه موقت تهران افزود: مردم یمن را که فقط در پی تعیین سرنوشت خود هستند می کوبند و آل سعودی که کوچک و بزرگ را می کشد ادعا می کند که راهش درست است و ملت یمن را تروریست می خواند.
آیت الله امامی کاشانی به شرایط سوریه و عراق اشاره کرد و گفت: تکفیری ها و وهابی ها با پول آل سعود اراذل و اوباش را به عنوان مسلمان بسیج و اینگونه جنایت می کنند.
وی افزود: در این شرایط، ایران می گوید که ملت سوریه حق تعیین سرنوشت خود را دارد اما آمریکایی ها، ایران را ناقض حقوق بشر اعلام می کنند.
خطیب نمازجمعه تهران گفت: به طور قطع ما با تغییر فرهنگ و افکار مواجه هستیم و شاید همین امروز کسانی باشند که ظهور امام زمان (عج) و وجود ایشان را ضرورت ندانند اما قرآن کریم در آیات مختلف ظهور امام زمان (عج) را قطعی می داند.
آیت الله امامی کاشانی افزود: در شرایطی که دنیا را ظلم و فساد گرفته است باید جامعه بشری احساس نیاز به منجی و مصلح پیدا کند.
وی گفت: در این شرایط تا ورع و تقوا نداشته باشیم منتظر واقعی نخواهیم بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا