سیاسی

شکوفایی طرح های اقتصاد مقاومتی در دل بسیج سازندگی/راه اندازی ۹۷کارگاه اقتصاد مقاومتی در قاین+تصاویر

به گزارش نسیم قائن ، با توجه به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب اسلامی، سازمان بسیج مستضعفین با محوریت اشتغالزایی و صنایع تبدیلی در راستای کمک به رونق تولید و حمایت از کارآفرینان به افراد واجد الشرایط دارای طرح، تسهیلات اقتصاد مقاومتی پرداخت می کند.
این مطلب را رجائی مسئول بسیج سازندگی شهرستان قاین در گفتگو با خبر نگار نسیم قائن اعلام کرد وگفت: اقتصاد مقاومتی یک ایده بسیار عالی برای خودکفایی و توسعه کشور بوده که توسط مقام معظم رهبری به تمام مدیران و مسئولان عالی‌رتبه کشور ابلاغ شده است .
رجائی با اشاره به اجرای موفق طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان، خاطرنشان کرد : با استفاده از تسهیلات طرح های اقتصاد مقاومتی طی سال های ۹۴و۹۵ در شهرستان قاینات ۹۷کارگاه راه اندازی وبرای ۱۱۲نفر ایجاد اشتغال شده است.
مسئول بسیج سازندگی قاین گفت: سال گذشته ۱۱میلیارد و۲۱۰میلیون ریال تسهیلات به واجدین شرایط پرداخت و۷۲کارگاه راه اندازی شد.
وی افزود: امسال نیز۱میلیارد و۴۰۰میلیون تومان سهم شهرستان قاین از اعتبارات بسیج سازندگی استان است که تاکنون۶۰۰میلیون تومان جذب ودر اختیار متقاضیان قرار گرفته است.
رجائی عرصه های فعالیت در طرح های اقتصاد مقاومتی در شهرستان قاین را پرورش ماهی،پرورش دام سنگین وسبک،شترمرغ،زنبورعسل،بوقلمون،بلدرچین،مرغ بومی،صنایع تبدیلی،احیای باغات،پرورش قارچ خوراکی،تولید زعفران و… عنوان کرد.
مسئول بسیج سازندگی قاین با اشاره به اجرای طرح هجرت در مناطق محروم شهرستان قاین گفت:طرح هجرت یکی از طرح های موفق بسیج برای مبارزه با محرومیت زدایی است که توسط بسیجیان درعرصه های مختلف برگزار می شود.
وی با بیان این که این طرح یکی از طرح های مورد سفارش مقام عظمای ولایت است گفت: در سه ماه دوم سال جاری ۷۸گروه از بسیجیان شهرستان قاین در غالب اردوهای یک روزه،سه روزه،هفت روزه وده روزه وبه تعداد ۱۶۲۴نفر روز در عرصه های سازندگی،عمرانی،بهسازی وزیبا سازی مدارس،خدمات درمانی و… درشهرستان مشغول به فعالیت بوده اند.
رجائی از دیگر برنامه های بسیج سازندگی را اجرای پروژه های عمرانی ذکرکرد وگفت: بازسازی گلزار شهدا،ساخت خانه عالم در روستاها وتکمیل کتابخانه های روستایی ازجمله طرح های عمرانی است که با همکاری بسیج سازندگی قاین درحال انجام است.
وی افزود:در سال جاری ۸پروژه در دستور کاربسیج سازندگی قاین قراردارد که تاکنون ۸۵۰میلیون ریال برای این پروژه ها هزینه شده است.
وی به پروژه های احیاء ومرمت قنوات توسط بسیج سازندگی اشاره نمود وگفت: امسال تا کنون قنوات دو روستا با اعتباری بالغ بر ۷۲۶میلیون ریال از محل اعتبار صندوق توسعه بخش کشاورزی وبا همکاری بسیج سازندگی اجراشده است.
مسئول بسیج سازندگی قاین از آبرسانی به روستاهای محروم شهرستان قاین خبر داد وگفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه به ۳۰روستای قاین توسط ۲تانکر آبرسانی سیار با حجم متوسط ماهانه ۱۶۰۰مترمکعب آب شرب انجام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا