سیاسی

شورا نباید در امورات ریز شهرداری دخالت کند /در حوزه شهری دچار سوء مدیریت هستیم

به گزارش نسیم قائن ، بهمن کهن ترابی فرماندار قاینات عصر امروز در مراسم تودیع ومعارفه شهردار شهر قاین اظهارکرد: با توجه به مشکلات اعتباری که داریم نمی توان همه مطالبات شهروندان را پیاده کرد.
وی افزود: در حوزه شهری دچار سوء مدیریت هستیم و مطالبات مردم هم به حق است وبه عنوان مثال، این که در شهرستان کارخانه آسفالت تمام اتوماتیک داشته باشیم ومعابر وخیابان های شهر به این صورت باشد ،درشان مردم قاینات نیست .
فرماندار قاین فضای سبز شهرستان را مناسب نداست وگفت: با توجه به گستردگی وپیشرفت شهر نیاز به شهرداری ناحیه ۲در شهر قاین داریم وبه این موضوع در گذشته توجه نشده است.
کهن ترابی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که شوراباید به وظایف قانونی خود عمل کند گفت: این که هرکدام از اعضای شورا ی شهر برای خود یک شهردار جداگانه باشند وبخواهند در ریز ترین مسائل شهرداری دخالت کنند ،این موضوع دست وپای شهردار را می بندد .
وی افزود: در شهرداری نباید بی ثباتی مدیریتی داشته باشیم وباید شهردار به گونه ای برای خود برنامه ریزی داشته باشد که حداقل برنامه های راهبردیش برای ۳یا ۴سال آینده باشد واعضای شورا باید این اطمینان را در خصوص ماندگاری شهردار به وی بدهند.
کهن ترابی ادامه داد: شورا نباید در امورات ریز شهرداری دخالت کند وباید دست شهر دار را در امور شهری باز بگذارند وبه گونه ای نباشد که شهردار نتواند قدرت عمل را در شهرداری و وظایفش داشته باشد ..
فرماندار با بیان این که ما از وضعیت شهر داری راضی نیستیم گفت: بایستی مشکل مدیریتی در شهرداری حل شود وشهردار جدید از ظرفیت های شهر وحوزه های درآمدزایی شهرداری استفاده کند ومنابع درآمدی باید مدیریت شود و شاهد این نباشیم که کار گر ما دو یا سه ماه حقوق نگیرد واین معضلی بزرگ برای شهرداری است.
کهن ترابی در بخش پایانی سخنان خود گفت:شهرداری ها نباید فقط متکی به اعتبارات دولتی باشند وشهردار باید برای درآمد زایی برنامه داشته باشد وآن را مدیریت کند وماهم تا زمانی که برای توسعه وعمران قاین تلاش کنند همراه آنان خواهیم بود وامیدواریم که شهردار جدید با همکاری شورا به توقعات ومطالبات به حق مردم جامه عمل بپوشاند.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا