سیاسی

شوت رهایی زمین چمن طبیعی قاین/ زیرساختهای ورزشی قاینات حال خوشی ندارند

به گزارش نسیم قائن ، ســالهای میانی دهــه ۶۰ بود که مجموعه ورزشــی امین زاده قاینات به بهره برداری رسید، این مجموعه ورزشی و زمین چمن به فراخور آن روزگار ساخته شد، ورزشگاهی که خاطراتی خوش برای جامعه ورزشی قاینات به یادگار گذاشت
. از میزبانی تیمهای ابومســلم خراسان و ایران جوان بوشــهر تــا میزبانی رهبر معظم انقلاب، حال پس از گذشــت سه دهه و افزایش جمعیــت منطقه، نه تنها این مجموعه ورزشی توسعه پیدا نکرد، بلکه در حفظ و نگهداری آن نیز توفیقی حاصل نشده است.
زمین فوتبالی که روزگاری فوتبالیست های قَدَری در آن توپ می زدند و میزبان تیم های فوتبال بزرگی بود این روزها حال خوشی ندارد و به جد می توان گفت: به حال خود رها شده است چرا که هزینه نگهداری چمن سنگین است و کسی عملا مسئولیت نگهداری از چمن را برعهده ندارد.
سال ۱۳۹۵ بعد از ۵ سال تعطیلی کامل به جهت انجام تعمیر و بازسازی ،میدان چمن شهید امین زاده به بهره برداری رسید و لبخند رضایت مجددا بر لبان فوتبالیست های شهرستان نقش بست امااین لبخند به یکسال نرسیده جای خود را به گریه داد و این روزها دل هر ورزشکاری از حال ناخوش این استادیوم به درد می آید.
بررسیها نشان می دهد که عجله دراستفاده از زمین چمن وهمچنین ترکیدگی لوله آب در برخی از نقاط زمین و نشت آب که به دلیل نرمی زمین خود را نشان نداده و باعث فرورفتگی چمن در زمین شده است باعث این وضعیت حال میدان چمن ورزشی قاین شده است.
شهرستانی که سالهای متوالی میزبان مسابقات فوتبال لیگ برتر بوده است و خود نیز در لیگ های برتر فوتبال حرفی برای گفتن داشته است چگونه می تواندروزهای پرآوازه و طلایی خود را دوباره احیا کند؟؟؟و این سئوال نیز پیش می آید که مسئول ساماندهی و رسیدگی به این همه نابسامانی کیست؟
حالِ ناخوش ورزش را فقط در میدان چمن طبیعی شهرستان نداریم،بلکه میدان چمن مصنوعی قاین هم به حال خود رها شده است و قول ۵۰۰ میلیون تومانی وزیر ورزش و جوانان برای ساماندهی این میدان نیز فقط بر روی کاغذ ماند و به شهرستان نرسید و ورزشکاران دیگر امیدی به سامان گرفتن این میدان هم ندارند.
یکی دیگر از اماکن ورزشی شهرستان،استخر امید قاین است که با دوبار افتتاح شدن، هنوز هم قابل استفاده برای جوانان نیست و قول های مسئولین برای بهره برداری از آن و معرفی استعداد های شنا از این استخر اندر خم یک کوچه مانده است
یکی دیگر از امیدهای ورزش کاران شهرستان ساخت سالن ورزشی ۲۵۰۰ نفره بود که کلنگ آن با حضور وزیر ورزش و جوانان در ۱۵ مهر ۹۸ به زمین خورد و قرار بود تا پایان اسفندهمان سال عملیات فوندانسیون آن اجرایی شود که اکنون به جز آثار کلنگ زنی چیز دیگری در آن مشهود نیست و این پروژه هم که معتمدیان استانداروقت قول ۱ میلیارد تومان برای شروع آن را داده بود اکنون وعده آن روی هواست و انگار مسئولین استانی تمایلی برای پیگیری این وعده ها ندارند.
شهرستان قاینات ظرفیت ها و استعداد های کم نطیری داردو متاسفانه هیچگاه به نیروی جوان به طور شایسته وبایسته توجه نشده است.
این شهرستان با وجود جوانان تحصیل کرده که مهد پرورش نخبگان ورزشی استان و کشور بوده است تا چه زمانی باید چشم انتظار وعده های بی عمل مسئولین در تامین زیرساختهای ورزشی باشد ؟؟
آیا سزاوار نیست مسئولین،از خودشان بپرسند برای جوانان مستعد و توانمند شهرستان چه خدماتی انجام داده اند واز آنان چه انتظاری دارند ،وقتی رهبر انقلاب می فرمایند :اگر در یک جمله کوتاه از من بپرسند که شما از جوان چه می خواهید، به او خواهم گفت: تحصیل، تهذیب و ورزش
شما آقای مسئول اگر با این سوال مواجه شوید چه پاسخی خواهی داد؟وچه عملکرد قابل دفاعی ارائه خواهی داد؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا