سیاسی

شهید کاوه محبوبیت خاصی در کردستان داشت /فرهنگ شهید و شهادت سرآمد فرهنگ عمومی هرکشوری است

به گزارش نسیم قائن ، سردار قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی در مراسم یادواره شهدای روستای بیهود و شهدای عملیات کربلای ۲ که شب گذشته در محل مسجد جامع روستا برگزار شد اظهارکرد:عزت هر کشور و جامعه ای به فرهنگ جامعه بستگی دارد
وی با بیان این که فرهنگ غنی شهادت در کشور ما الگو ومنشور است گفت:در انقلاب اسلامی ،در دفاع مقدس وجبهه ما این فرهنگ زنده است و همان طور که عاشورا و راه امام حسین (ع) زنده است همه آزادی خواهان و آزادگان دنیا به فرهنگ حسینی و عاشورایی و شهیدو شهادت افتخار می کنند.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) ادامه داد:هویت هرجامعه بسته به فرهنگ آن جامعه دارد وفرهنگ شهید و شهادت سرآمد فرهنگ عمومی هرکشوری است و هرجامعه ای که می خواهد زنده باشد لازم است که فرهنگ شهادت را داشته باشد.
وی افزود:جامعه بدون جهاد و رزم ومجاهد هیچ هویتی ندارد ومرده است
سردار قاسمی اظهارداشت:فرهنگ شهادت ارثی است که از اولیاء الله به ما رسیده است وما باید این فرهنگ اصیل را زنده نگه داریم .
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) با بیان این که فرهنگ جهاد به معنای سختی کشیدن و زجر کشیدن نیست گفت:فرهنگ جهاد و شهادت به معنای عزت و افتخار است.
سردار قاسمی با اشاره به واقعه کربلا و صبر و استقامت حضرت زینب(س)گفت:زینب(س) پیام رسان کربلا بود و بود وکاری که حضرت زینب(س) کرد کمتر از شهادت امام حسین (ع)نبود
وی ادامه داد: در حال حاضرکار زینبی مادارن و خواهران وپدران و فرزندان شهدا کمتر از شهادت نیست.
سردار قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: شهادت بزرگترین منطق است و ما به دنیا آمده ایم که کمال برسیم و چه مسیروفیضی بالاتر از شهادت، که صراط حق و مسیر حق همان مسیر شهادت است.
وی افزود: ارزشهای دفاع مقدس را باید به تصویر بکشیم تا دشمنان بفهمند که شهدای ما چه کردند.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) ادامه داد:فرهنگ جهاد و شهادت فرهنگ تندروی نیست بلکه شهدا در فرهنگ انقلابی وجهادی پیشگام بودند و روحیه ایثار و شهادت را باید از شهدا یاد بگیریم.
سردار قاسمی در بخش پایانی سخنان خود به رشادتهای شهید کاوه در کرستان اشاره کرد و گفت: شهید کاوه محبوبیت خاصی در کردستان داشت و افتخار ما خراسانیها هم این است که همشهری شهید کاوه هستیم و هیچ وقت جان فشانیها و رشادتهای شهید کاوه در کردستان از ذهن مردم منطقه پاک نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا