سیاسی

شهید مدرس الگویی تمام عیار برای نمایندگان مجلس

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی امام جمعه اسفدن در خطبه های این هفته ضمن تبریک میلاد رسول اکرم (ص)و آغاز هفته وحدت گفت: وجود نبی اکرم (ص)مهمترین نقطه ایجاد وحدت در جهان اسلام است.
وی رفع اختلافات در جهان اسلام و حاکمیت وحدت در خدمت اسلام را دو جهت گیری اساسی در مسئله وحدت دانست و افزود: امروز دنیای اسلام زخم خورده است و بیش از همیشه به این اتحاد نیازمند است.
امام جمعه اسفدن گفت: امروز دشمنان جهان اسلام توانسته اند با ایجاد جنگ و اختلاف در بین خود مسلمانان آنها را مشغول به خود کنند تا دشمنان درجه یک همانند اسرائیل در حاشیه امن به سر ببرند که این کار آمریکا همان شیطان بزرگ است ولی در منطقه هم کسانی هستند(دولت وهابی سعودی) که همان خواسته دشمنان را انجام می دهند .
وی با تاکید بر اینکه کشورهای اسلامی باید مواظب باشند بازیچه دشمنان قرار نگیرند خاطر نشان کرد:جای “أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم ” را عوض نکنند گر چه که بعضی اینگونه کردند و نسبت به اسرائیل دوست و نسبت به حزب الله دشمن شدند.
خطیب جمعه اسفدن گفت: کشورهای اسلامی بدانند برای دشمن عرب و عجم ، شیعه و سنی ،ایرانی و عراقی مطرح نیست و آنها دشمن وحدت جهان اسلام هستند و از این وحدت مسلمانان وحشت دارند و ضربه خورده اند.
وی با بیان اینکه پیروزی بر داعش یکی از علل آن وحدت بین شیعه ، سنی ،عراقی ،افغانی و ایرانی بود گفت: کشورهای غربی تا می توانند بذر تفرقه در بین کشورهای اسلامی می کارند و ار این رفت آمد ها به منطقه مشخص می شود هنوز آن یکی نرفته دیگری وارد می شود و از این رفت آمد ها هم بهره برداری می کنند و هم ذخایر کشور های اسلامی را استثمار می کنند اگر بهترین ملت ها هم باشند نیرویشان کم می شود .
حجت الاسلام عبدالهی در ادامه به سالروز شهادت شهیدمجاهد حضرت آیت الله مدرس و روز مجلس اشاره کرد و ابراز داشت:آیت الله مدرس الگویی تمام عیار برای نمایندگان مجلس و نماد یک مجلسی در تراز دولت اسلامی بود.
وی با بیان اینکه شهید مدرس انسانی نفوذ ناپذیر ،آگاه به حیله های دشمن ،با تقوا و شجاع و شجاع در مقابل تهدیدات داخلی و خارجی بود گفت: بنا به گفته یکی از مستشاران آمریکایی شهرت مدرس در این بود که برای پول ارزش قائل نبود و در خانه ای ساده زندگی می کرد که جز یک قالیچه و تعدادی کتاب چیزی نداشت.
امام جمعه اسفدن در بخشی دیگر از سخنان خود به یکشنبه ۱۲ آذر ماه روز قانون اساسی جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: قانون برای همه است و همه باید مطیع قانون باشند.
وی با تاکید بر اینکه اختلافات از راه قانون شکنی ها پیش می آید افزود: همه در برابر قانون و عمل به قانون مساویند و باید به آن بخصوص مسئولین عمل کنند زیرا برای حاکمیت آن شهدای عزیزی را تقدیم کرده ایم .
خطیب جمعه اسفدن با بیان اینکه اگر همه مطیع قانون باشند آرامش به جامعه بر می گردد گفت: هر مسئولی که رعایت حاکمیت قانون اساسی را ننماید صالح و شایسته برای اداره امور مردم نیست و باید کنار زده شود .
حجت الاسلام عبدالهی در پایان به ۱۶ آذر روز دانشجو اشاره کرد و اظهار داشت: ۱۶ آذر در تاریخ ایران یاد آور حماسه بزرگ استکبار ستیزی دانشجویان کشور است که باید مورد توجه قرار گیرد .
وی گفت: این جنبش دانشجویی که اصل ریشه آن در ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ می باشد ریشه در عاشورا دارد که بعد از آن کودتای ننگین ۲۸ مرداد ۳۲ برای مبارزه با استکبار ، استعمار، استبداد و نفوذ آنها دانشجویان به پا می خیزند و در مقابل استکبار زمان می ایستند و بر علیه ظلم و ستم فریاد مرگ بر آمریکا سر می دهند .
امام جمعه اسفدن با تاکید براینکه دانشگاه باید منشاء اصلاح کشور باشد گفت: دانشجویان باید این روحیه ظلم ستیزی و انقلابی خود را حفظ کنند و نگذارند که دشمنان به دانشگاه نفوذ کنند که اگر دانشگاه نقش واقعی خود را نداشته باشد همه چیز مملکت از دست خواهد رفت
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا