سیاسی

شهید محسن حججی نماد عزت و شجاعت و تقوای “شهدای مدافع حرم “

به گزارش نسیم قائن ،مراسم یادبود شهید محسن حججی در روستای نوغاب حاجی آباد شهرستان قاینات برگزار شد.
دراین مراسم رمضان خسروی رزمنده و جانباز ۸ سال دفاع مقدس با بیان اینم که شهدای عزیز ما تبسم زیبایشان هزاران حرف داردگفت:بهترین الگویی که می توان از شهدا گرفت “توسل و ایثار و از خودگذشتگی شهدا است.
وی درادامه گفت:رزمندگان دفاع مقدس شهدایی هستند که در دفاع از حریم ولایت و ناموس اباعبدالله الحسین(ع) و حضرت زینب کبری(س) جان فشانی و از خود گذشتگی از جان و مال و زندگیشان می کنند و در انتهاء به توفیق شهادت نائل می گردند.
این جانباز دوران دفاع مقدس اظهارداشت:بهترین الگو در دفاع مقدس نوجوانان و جوانانی بودند که در برابر دشمن ایستادگی و استقامت کردند که در شهر خرمشهر وقتی آن نوجوان ۱۴ ساله اسیر دست سرهنگ بعثی عراقی می شود و مورد ضرب و شتم قرار می گیرد ” در پاسخ به سخن آن خبیث که گفت : تو را چه کسی در عنفوان نوجوانی مجبور کرده و چه کسی تو را به اینجا آورده است !! گفت:رهایم کن تا جوابت را بگویم ” ‘ وقتی از چنگال آن سرهنگ بعثی رها یافت ” بر زمین نشست و مشتی از خاک برداشت و بر صورت آن پاشید و گفت : این خاک ” وطن من است ” تو بگو در این خاک چه میکنی !!!?
خسروی ادامه داد:ببینید هنوز جوانان و نوجوانان ما هستند که رهروی فهمیده ها هستند
وی افزود:امروز شهید پاسدار جوان محسن حججی سر داد ” که ما پیش هر نانجیبی سر تعظیم خم نکنیم
خسروی گفت:این شهید بزرگوار باید بعنوان یک الگو و اسوه برای تمام نسل ها و تمام جوانان و نوجوانان قرار گیرد.
حجت الاسلام موسوی ” فرمانده حوزه مقاومت بسیج طلاب و روحانیون امام رضا (ع) درمراسم یادبود شهید محسن حججی در نوغاب حاجی آباد گفت : این شهید مدافع حرم محسن حججی ۲۵ سال بیشتر نداشت ” که دوباره عاشورایی دیگر به پاکرد ” و لبیک به جوان شهید کربلا حضرت علی اکبر (ع) سر داد ” و همگان را بیدار کرد.
وی افزود:امام جواد علیه السلام در حدیثی نورانی می فرمایند : انسان برای جلب محبت خدا ” اهل بیت علیهم السلام ” و مردم ” سه خصلت را باید در خود داشته باشد.
۱-انصاف در معاشرت با مردم
۲-همدردی و همراهی با مردم
۳-پی به معنویات و عبادات بردن و داشتن قلبی خدایی و قلبی سلیم
حجت الاسلام موسوی ادامه داد:تمام شهدای عزیز ما ” به ویژه شهید محسن حججی این حدیث نورانی در وجودشان همچون ستاره ای درخشان می تابید ‘
در تمام حالات و با تمام مردم ‘ از رفیقانش تا خانواده و همسایگان ” جز انصاف و اخلاق در معاشرت از او چیزی ندیدند ”
هر جا و به هر طریقی در اردوهای جهادی ” بسیجی وار همدرد و همراه با مردم بوده است ” هرجا که کاری از دستش ساخته نبوده است ” همدردی مردم را داشت.
وی درادامه گفت:قبل از ورود به عرصه پاکسازی وجود خبیثان از حرم و اطراف آن
پاکسازی دل و قلب خودش را مهم ترین اقدام دانسته ” و قلبش را خدایی کرد ” قلب و دلش را سلیم کرد ”
اجر قلب و دلِ خدایی ” اینست که در انتها خدا و اهل بیت ع “بویژه سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام ” خریدارش می شوند.
وی ادامه داد:جوانان و نوجوانان و پدران و مادران عزیز و گرانقدر : شهید محسن حججی بهترین درس و پیامی که به همگان “و به جهان اسلام داد : خود ساختن ” تقوا ” شجاعت ” و جهاد حقیقی است.
حجت الاسلام موسوی گفت:شهید ۲۵ ساله ما “محسن حججی “حرکتی به وسعت تمام عمر شریفش برای رساندن پیام ‘ عزت و شجاعت و تقوای تمامی شهدای مدافع حرم کرد ” و با این حرکت الهی و انقلابی ” نماد عزت و شجاعت و تقوای ” تمام شهدای مدافع حرم شد.
این مراسم به همت حوزه شهید کاوه وپایگاههای بسیج روستای نوغاب حاجی آباد برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا