سیاسی

شهید فهمیده الگوی ایثار برای نسل جوان ودانش آموزان است

به گزارش نسیم قائن ، برات زاده فرمانده سپاه ناحیه قاین در همایش رهبر کوچک که ظهر امروز همزمان با سراسر کشور با حضورجمعی از دانش آموزان در مصلی قاین برگزار شد،با گرامیداشت یاد وخاطره ۳۶هزار دانش آموز در کشور گفت:آمار شهدای دانش آموزان دردوران دفاع مقدس نشان می دهد که این قشر هم نقش به سزایی در پیروزی های ۸سال جنگ تحمیلی داشته اند .
وی بیان داشت: رهبر کبیرانقلاب می دانست که یاران وسربازانی همچون شهید فهمیده ها و۳۶هزاردانش آموز شهید این انقلاب را یاری خواهند کرد.
فرمانده سپاه ناحیه قاین در ادامه افزود:شهید فهمیده درهمان ابتدای جنگ تحمیلی به این بصیرت رسیده بود که با یک حرکت که موجب شهادتش خواهد شد باعث به عقب راندن دشمن بعثی می شود ودر۸آبان ماه ۱۳۵۹با بستن نارنجک به کمر ومنفجر کردن تانک دشمن را به عقب می راند وباایمان واخلاص وشجاعت خود در جبهه های نبردحق علیه باطل به شهادت می رسد.
وی افزود:این حرکت این دانش آموز شهید باعث می شود که معمار کبیر انقلاب اورا رهبر خود بدانند ومی فرمایند رهبر ما آن طفل ۱۳ سالهای است که با قلب کوچک خود که ارزشش از صدها زبان و قلم ما بزرگتر است، با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم نمود و خود نیز شربتشهادت نوشید.
برات زاده گفت: امروزودر هفته بسیج در سراسر کشور همایش رهبر کوچک با معرفی این شهید بزرگوار به عنوان الگوی نسل جوان برگزار می شود تا به همه ثابت شود که دانش آموزان در همه عرصه های مختلف حضور داشته ودارند وبخش اعظمی ازلشکر مخلص خدا(بسیج)رادانش آموزان تشکیل می دهند .
وی افزود:ما وجوانان ماباید به شهید فهمیده وشهدای دانش آموز اقتدا کنیم چراکه شهید فهمیده الگوی ایثار برای نسل جوان ودانش آموزان است ودر حال حاضر هم شاهد هستیم که دانش آموزان ما در عرصه های مختلف از جمله عرصه های مواجهه با دشمن در صدر هستند ودراین نظام برای دانش آموزان هم ارزش قائل هستند واین عظمت انقلاب اسلامی است وشما دانش آموزان باید قدردان این نظام جمهوری اسلامی ودرراس آن رهبری باشیدبرای شما ارزش قائل هستند .
برات زاده گفت: وظیفه همه ماست که به تکلیفی که برگردن ما گذاشته شده واقف باشیم وجامه عمل بپوشانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا