سیاسی

شهید حججی هاثمره مکتب حضرت زینب (س)است

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام غفاری نماینده طلاب شمال کشور در قم در همایش زینبیون که صبح امروز به همت بسیج جامعه زنان در محل امام زاده زید قاین برگزار شد اظهارداشت: امام حسین (ع)بشریت را نجات دادومانیزدرس آزادگی را ازفریاد وشعار هیهات من الذله حسین بن علی آموخته ایم.
وی با اشاره به نقش حضرت زینب(س)در واقعه کربلا گفت:بخشی از قیام ونهضت امام حسین (ع)مسئولیتش برعهده خواهر ایشان حضرت زینب(س) بود.
حجت الاسلام غفاری ادامه داد:تاثیر گذاری قیام عاشورا صرفا به خاطر جان فشانی وشهادت ابی عبدالله نبودبلکه شهادت امام حسین گوشه ای از این قیام بودو بخش عظیمی ازقیام برای نقش مدبرانه وعاقلانه زینب کبری(س) بود
وی افزود: امام حسین (ع)یک ماموریت بزرگ به خواهرشان می دهند که پس از واقعه کربلا پیام رسان این واقعه عظیم باشند.
حجت الاسلام غفاری با اشاره به نقش حضرت زینب(س)پس از واقعه کربلا گفت:حضرت پس از اسارت و ورود به کوفه در بازار کوفه چنان سخنرانی می کندومردم را روشن می کند که به ابن زیاد می گویند اگر ادامه دهد تاج وتختت را زیرورو می کند.
همچنین ایشان در دوران اسارت در مجلس یزید؛یزید را رسوا می کند واین نقش سازنده رینب کبری باعث می شود که کربلا به نتیجه برسد.
استاد حوزه علمیه قم ادامه داد:یک بانوی زینبی باید مثل حضرت زینب درک کند که در چه موقعیتی است وچه حرکتی باید انجام دهد ودر چه زمانی باید ناله و گریه کند ودر چه زمانی باید در مقابل ظلم وستم بخروشد .
حجت الاسلام غفاری با اشاره به تشییع جنازه باشکوه شهید حججی گفت:شهید حججی فقط یک شهید بی سر نیست بکه وقتی این شهید بزرگواررا به شهادت می رسانند دست وپایش را هم از بدن جدا می کنندواین افرادوارثان همان هند جگر خوار هستند که وقتی بدن حمزه سیدالشهدا آمد قطعات بدن حمزه را جدا کرد واعضای بدن رابه نخ کشید به گردن آویزان کرد
وی تصریح کرد؛ زینب(س) عقلانی رفتار کرد وخون به ناحق ریخته در کربلا را به ثمر نشاند وچون زینب بود کربلا جهانی شد وشهید حججی ها وشهید فهمیده ها وشهید صیادی ها و.. را تربیت کرد واینها پرورش یافته وثمره مکتب حضرت زینب (س)هستند.
حجت الاسلام غفاری در پایان گفت: همچنان که مردان ما وجوانان ما باید علی اکبر وقاسم باشند ؛هریک از بانوان ماباید به اندازه خودش یک زینب باشد واز این بانویی که لقب عقیله بنی هاشم را به اومیدهند درس بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا