سیاسی

شهید بهشتی،شخصیت ممتازی است که مظلومانه به شهادت رسید

به گزارش نسیم قائن ، حجت الاسلام علی رحمانی در خطبه های این هفته نماز جمعه قاین با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی اظهارکرد: رهبر معظم انقلاب مدتهاست که در خصوص پرهیز از اشرافی گری سخنانی ایراد می کنند.
وی با اشاره به خطبه های هفته های گذشته و بیان موضوع اشرافی گری به زندگی پیامبران اشاراتی داشت و گفت: دردوران زندگی پیغمبر(ص) و امام علی(ع) اشرافی گری معنایی نداشت و در آن دوران ائمه ما بین اقوام مختلف و بزرگان و برده ها تفاوتی قائل نبودندو این باید الگو باشد.
حجت الاسلام رحمانی در ادامه به هفته قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: شهید بهشتی رئیس دیوان عالی آن روز در کشور شخصیت ممتازی بود که در طول عمر خودشان متاسفانه شناخته نشدند.
وی افزود: ایشان همچنان که مظلومانه زیستند ،مظلومانه هم به شهادت رسیدند.
امام جمعه قاین با بیان این که باید این شخصیت به جوانان شناسانده شود گفت: استکبار جهانی می دانست که شهید بهشتی بعد از امام خمینی(ره)می تواند کشور را اداره کند .
حجت الاسلام رحمانی ادامه داد: دشمنان با همکاری برخی از مزدوران داخلی از جمله مسعود رجوی به دنبال طرح بی آینده کردن ایران و قتل عام رجال سیاسی کشور بودند و امثال شهیدبهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایشان را در ۷ تیر ۱۳۶۰ به شهادت رساندند.
وی در ادامه بیان داشت: شهید بهشتی در حال سخنرانی در باره حوادث بعد از برکناری بنی صدر بودند که به یکباره بیان می کنند بوی بهشت به مشام می رسد ودراین هنگام انفجار مهیبی رخ می دهد.
حجت الاسلام رحمانی گفت: قاینات هم در این دوران یکی از فرزندان غیور خودش به نام شهید مهدی امین زاده که از معاونین وزرای آن زمان بودند تقدیم نظام کرد که جا دارد یاد و خاطره این شهید بزرگوار را هم گرامی بداریم.
امام جمعه قاین ادامه داد: در آن دوران می خواستند مجلس از صلاحیت بیفتد اما انقلابیون این اجازه را ندادند و انقلاب از این پیچ خطرناک عبور کرد.
حجت الاسلام رحمانی اشاراتی به ۱ تیرماه سالروز تشکیل سازمان تبلیغات داشت و گفت: به برکت تاسیس سازمان تبلیغات در سال ۱۳۶۰ به دستور امام (ره)امروز به برکت این حکم درحد قابل توجهی در روستاها روحانیون مستقر داریم و برنامه های فرهنگی و اجتماعی و نماز جماعت برگزار می شود وامید داریم که در همه روستاها شاهد حضور روحانیون مستقر باشیم.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا