افزونه جلالی را نصب کنید. 30 ذو القعدة 1443 Wednesday, 29 June , 2022
3
فرماندارقاین:

شهرک صنعتی قاین در حال خاموش شدن /رفع گره ها ی شهرک صنعتی اولویت اول اقتصاد مقاومتی در شهرستان

  • کد خبر : 25879
  • ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۰
شهرک صنعتی قاین در حال خاموش شدن /رفع گره ها ی شهرک صنعتی اولویت اول اقتصاد مقاومتی در شهرستان
فرماندارقاین گفت:حل مشکلات اشتغال وبرطرف شدن مشکلات بخش تولید از اولویت های ما در شهرستان است واولویت اول اقتصاد مقاومتی در شهرستان رفع گره ها از شهرک صنعتی قاین است.

به گزارش نسیم قائن ، کهن ترابی فرماندار قاین در دومین جلسه شورای اداری شهرستان در سال 95گفت: همدلی وهمزبانی که سال گذشته مقام معظم رهبری در نام گذاری سال مورد توجه قرار داده بودند نیاز واولویت قاینات بودوامسال هم نیاز مبرم شهرستان در عین همدلی وهماهنگی وانسجام ،عملیاتی کردن همه دستور العمل ها وبخشنامه ها ،آیین نامه وتوصیه های مقام معظم رهبری ودستورات دولت در چارچوب اقتصادمقاومتی است .
وی افزود:بحث اقتصاد مقاومتی باید از سوی مسئولین جدی گرفته شودوفقط منوط به برگزاری جلسات نباشد.
فرماندارقاین با بیان اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی در شهرستان قاین تشکیل شده است گفت: خواسته ما از مسئولین ادارات این است که خروجی کارگروهها وکمیسیون هایی که در راستای اقتصاد مقاومتی برگزار می شود یک خروجی مناسب باشد .
کهن ترابی با اشاره به وضعیت موجود شهرستان وظرفیت های اشتغال زایی که در شهرستان وجود دارد گفت: شهرستان ما یک شهرستان تجاری وصنعتی نیست ومردم بیشتر به شغل کشاورزی مشغول هستند وبا توجه به داشتن دومحصول استراتژیک رزشک وزعفران در شهرستان ،میتوان از این ظرفیت در جهت اشتغال زایی استفاده کرد.
وی افزود:شهرستان قاین دارای ظرفیتهای گردشگری بسیار خوبی است واین ظرفیت در شهرستان ما مغفول مانده است ومی توان ازصنعت گردشگری قاین نیز درراستای ایجاد اشتغال زایی ورونق اقتصاد شهرستان بهره برد.
فرماندار قاین افزود:دراین اوضاع اقتصادی ،هنر این است که با دست خالی وباتدبیرودرایت وهمت وهمدلی وانسجام برمشکلات فائق شویم.
کهن ترابی درادامه با اشاره به مشکلات پیش روی صنعت شهرستان اظهارداشت: حل مشکلات اشتغال وبرطرف شدن مشکلات بخش تولید از اولویت های ما در شهرستان است واولویت اول اقتصاد مقاومتی در شهرستان رفع گره ها از شهرک صنعتی قاین است وخواسته ما این است که بانکها در رفع این مشکلات که مورد تاکید مسئولین دولتی است همکاری بیشتری داشته باشند وراههای سخت وناممکن را جلوی پای سرمایه گذاران نگذارند.
فرماندار افزود: با توجه به اینکه 30درصد شهرک صنعتی قاین فعال است اگر این روند ادامه داشته باشد بخشی از این 30درصد هم خاموش خواهد شدوروبه تعطیلی خواهد رفت.
وی از دستگاههای خدمات رسان آب وبرق وگازخواست که با کارگاههای تولیدی همکاری بیشتری داشته باشند.
فرماندار قاین تصریح کرد؛مردم ولی نعمت ما هستند وما به عنوان خادم مردم اعلام میداریم که تعامل و همراهی را با نماینده محترم در راستای حل مشکلات مردم خواهیم داشت ،چراکه هدف والای همه ما مسئولین، خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حل مشکلات مردم در نظام مردم سالاری دینی است.
وی افزود:بارها گفته ایم که اگر می خواهید ضرب آهنگ توسعه در شهرستان به خوبی به سرانجام خودش برسد وبه توسعه مطلوبی برسد باید تحول شخصیتی وتحول فرهنگی دریکایک افرادایجادشودکه جامعه بتواند به سرمنزل مقصود برسد.
از دیگر موضوعاتی که در شورای اداری شهرستان قاین مطرح شد وکهن ترابی فرماندار شهرستان برحل این موضوع تاکید داشت مسئله بحران بی آبی با توجه به خشکسالی های چند ساله بود.
نماینده عالی دولت در شهرستان قاین گفت: کاهش 40میلیمتری بارندگی نسبت به سال گذشته یک زنگ خطروهشداری برای ماست وباتوجه به خشکسالی های 18ساله وتداوم آن لازم است تدابیروتمهیدات لازم توسط همه دستگاهها صورت گیردومردم نیز همت کنند که دچار مشکلات عدیده ای نشویم.
وی افزود: 92درصدمصرف آب ما در بخش کشاورزی است وبخش عمده ای از آب به دلیل رویه نامطلوب ونادرستی که در روش های آبیاری سنتی وجود دارد هدر می رودولازم است که دهیاران وروحانیون براساس وظایف خود راین موضوع را متذکرشوند که روش های نوین آبیاری باید جایگزین روش های سنتی شودودولت هم دراین زمینه اعتبارت بسیار خوبی را گذاشته است.
کهن ترابی گفت:دربحث منابع آبی این هشداررا جدی بگیرید واز بُعد امنیتی روستاهای ما نباید خالی از سکنه شوند وبا توجه به اینکه تولید غالب ما کشاورزی ودامپروری وباغداری است لذا باید دراین بحران بی آبی روش های کشت جایگزین وروش های آبیاری نوین در کشاورزی مورد توجه قرار بگیرد.
نماینده عالی دولت در شهرستان گفت: خواسته ما از نماینده محترم شهرستان این است که با توجه به هدررفت 42/5درصد شبکه های آبرسانی به دلیل فرسودگی در این بحران بی آبی که نیازمند اعتبارات دولتی است همت نموده واین موضوع از طریق مسئولین کشوری پیگیری شود.
وی بااشاره به پروژه های نیمه تمام شهرستان گفت: متاسفانه عدم تخصیص اعتبارات ماده 180در سال گذشته برپروژه های نیمه تمام شهرستان افزودوامیدواریم در سال جاری بتوانیم برخی از پروژه های اولویت دار ونیمه تمام را به سرانجامی برسانیم.
آیت الله اصفهانی امام جمعه قاین باتبریک پیروزی ارتش عراق ونیروهای مردمی این کشور وتصرف شهر فلوجه از دست داعش گفت:این پیروزی ها به کوری چشم آمریکا که می خواست در بین عراق وسوریه کشور دیگری را به نام خلیفه اسلامی تشکیل دهد برای ما بسیار خوشحال کننده است .
وی درادامه با اشاره به خشکسالی های اخیر در کشور گفت: هرچند این خشکسالی ها برای مردم سخت است ولی قطعا اگر این خشکسالی ها در قبل از انقلاب به وجود می آمد وضعیت بسیار بدتر بود ودرحال حاضر به برکت انقلاب اسلامی مردم ایران از بسیاری از نعمتها برخوردارهستند وباید شکر گذار خداوند متعال باشند.
آیت الله اصفهانی گفت: خبرهایی از حقوق های نجومی برخی از مدیران به گوش می رسد ونیاز است که رئیس محترم جمهورو یا معاون ایشان در این مورد برای مردم شفاف سازی کنند وسروصداهای به وجود آمده را بخوابانند چراکه شاید عده ای با این اختلاف افکنی ها می خواهند اتحاد ووحدت بین مردم ومسئولین را از بین ببرند.

لینک کوتاه : https://nasimeqaen.ir/?p=25879

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.