سیاسی

شهرنشینی دام ها در خضری دشت بیاض!

به گزارش نسیم قائن ، خضری دشت بیاض سال هاست با مشکل پراکندگی دامداری ها دست و پنجه نرم می کند و مکاتبات و پیگیری های متعدد مسئولان برای سامان دهی این وضعیت و احداث مجتمع دامپروری درچند نقطه از شهر هیچ نتیجه آشکاری نداشته است.
آن طور که افراد بومی و قدیمی می گویند ساکنان محله های بافت فرسوده خضری دشت بیاض سال های زیادی است در حالی به پرورش دام سبک وسنگین مشغولند که نارضایتی عده زیادی از همشهریان را به دنبال دارد.
پیرو همین موضوع باردیگر جلسه بررسی مشکلات مجتمع دامداری خضری دشت بیاض با حضور معاون فرماندار قاینات برگزار شد و در این جلسه بخشدار نیم بلوک با بیان اینکه سال ۸۴ موافقت اصولی برای انتقال دامداری ها به خارج از شهر گرفته شده است ،اظهار کرد:مشکل اصلی ودغدغه مهم مردم این شهر وجود دامداری ها در وسط شهر بوده که مشکلات زیادی برای آنان ایجاد کرده است.
«گلچین « افزود: پیگیری های زیادی درزمینه رفع مشکلات مجتمع برای انتقال دامداری ها به خارج از شهر انجام و جلسه های متعددی با معاونین و مسئولین مربوط برگزار شده است ولی برخی نهادها با سنگ اندازی های ۱۱ساله برای رفع مشکل انتقال دامداری ها عملا اقدامی انجام نداده اند .
وی با اشاره به این که مشکل اساسی جانمایی زمین دامداری «موضوع آب»است ادامه داد: خضری دشت بیاض بیشترین فضای سبز را در استان دارد ولی وجود دامداری ها فضای شهری را شلخته کرده است.
در این جلسه معاون فرماندار قاینات با بیان اینکه مشکل آب برای مجتمع دامداری خضری دشت بیاض از ۱۱سال پیش درحال پیگیری بوده و به جایی نرسیده است تصریح کرد: مجوز موافقت اصولی مجتمع دامداری این شهر درسال ۸۴با پیگیری های جدی مسئولان گرفته شد اما به دلیل جانمایی زمین در دشت ممنوعه آبی این موضوع به سرانجامی نرسید.
«بیگی» مقرر کرد امروز تیم کارشناسی ومسئولان مربوطه به ۵نقطه که برای مجتمع دامداری مدنظر قرار گرفته است اعزام شوندچراکه فقط تاپایان سال مهلت است تمام استعلام های ۱۶ گانه برای صدور مجوز اخذ شود.
به گفته وی اگر تاپایان سال استعلامات ومجوزها گرفته نشود دیگر تمدیدی برای موافقت اصولی مجتمع دامداری این شهر نخواهدبود.
وی با اشاره به تاکید استاندار برای رفع این مشکل مردم خضری دشت بیاض گفت: این نهاد آمادگی کامل دارد تمام موانع را از سر راه این مشکل بردارد تا هزاران دام شهر بالاخره بعد از ۱۱سال کش و قوس ساماندهی شوند.
خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا