سیاسی

شهرستان قاینات با کیفیت ترین زعفران کشور را داراست

به گزارش نسیم قائن ، غلامرضا قوسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان در مراسم جشن شکر گذاری برداشت زرشک و زعفران در قاین گفت:: امسال برداشت ۵۷ تن زعفران خشک به ارزش ۴۵۶ میلیارد تومان در استان پیش بینی می شود.
وی سطح اراضی زیر کشت این محصول را ۱۵ هزار و ۷۸۲ هکتار در استان عنوان کرد و افزود: ۳۵ هزار و ۸۳۰ کشاورز در این زمینه فعالیت می کنند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به افزایش هفت درصدی برداشت گل زعفران در استان بیان کرد: سال گذشته حدود ۵۴ تن زعفران از اراضی سطح زیر کشت این محصول در استان برداشت شده است.
وی اظهار داشت: برداشت گل زعفران از ابتدای آبان در استان آغاز می شود و تا اوایل آذرماه ادامه دارد.
قوسی یادآور شد: قاینات با چهار هزار و ۶۵۸ هکتار بالاترین سطح زیر کشت زعفران استان را به خود اختصاص داده و پارسال ۱۷٫۵ تن زعفران در این شهرستان برداشت شد.
وی افزود: سال گذشته نخستین بار خرید تضمینی زعفران از کشاورزان در استان کلید خورد و بیش از سه هزار کیلوگرم زعفران خشک خریداری و تمام مطالبات کشاورزان پرداخت شد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: برای جلوگیری از کاهش قیمت این محصول و کمک به حفظ منافع کشاورزان پارسال دستورالعمل خرید تضمینی زعفران از سوی وزیز جهاد کشاورزی ابلاغ شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا