سیاسی

شهرستان به تعهدات خود عمل نکرد/گلایه از کلنگ زنی های بی نتیجه

به گزارش نسیم قائن ، ۴ سال از کلنگ زنی دی کلنیک شهرستان قاینات که با حضور دکتر علی ربیعی، وزیروقت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مرحوم دکترسیدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی کلنگ زنی شده است می گذرد و امروز هنوز مقصر اصلی عدم اجرا شدن این پروژه مشخص نیست.
دکتر فیروزی مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی در جلسه ای که صبح امروز با حضور جمعی از مسئولین و خیرین شهرستان برگزار شد از عدم تعهد شهرستان برابرتفاهم نامه امضا شده گلایه مند است و میگوید اگر مسئولین مشکل زمین را ۴ سال پیش حل کرده بودند الان دی کلنیک شهرستان به بهره برداری هم رسیده بود
وی از تخصیص اعتبار برای این پروژه در سالهای گذشته خبر داد و گفت: بازهم اعلام می کنم برای اجرای این پروژه مشکل اعتباری نداریم و فقط مشکل اصلی زمین است که بعد از ۴ سال هنوز حل نشده است.
فیروزی از مسئولین خواست تاقبل از سال جدید مشکل زمین را حل کنند تا ماهم بتوانیم در اعتبارات سال۱۴۰۰ این پروژه را بگنجانیم.
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی از پیگیری های مجدانه نماینده شهرستان برای اجرای پروژه تقدیر کرد و گفت: درادامه کار نیازمند همکاری استاندار محترم و پیگیری های نماینده شهرستان برای تغییر کاربری زمین فعلی و یا موافقت با زمینی در نقطه دیگری از شهر هستیم .
وی ادامه داد: مسئولین کشوری بر سر بیعت خود هستند وباید راهی برای واگذاری زمین عشایر که بهترین موقعیت را برای ساخت دی کلنیک دارد پیداشودتا بتوانیم پروژه را شروع کنیم
دکتر راستی رئیس تامین اجتماعی قاین از بیمه شدن ۵۶ هزار بیمه شده اصلی و تحت پوشش افراد در شهرستان قاینات و زیرکوه خبر داد و گفت: با توجه به جذب نیرو در فولاد قریب به ۱۰ هزار نفر به بیمه شدگان ما افزوده خواهد شد.
طالبی رئیس شورای شهرستان قاینات نیز از کلنگ زنی های بی نتیجه دراین شهرستان گلایه کرد و گفت: یا نباید حقی را ایجاد کرد ویا وقتی حقی ایجاد شود باید پای آن بایستیم
وی ادامه داد: درخواست و خواهش ما این است که این جلسه هم همانند سایر جلسات تشریفاتی نباشد و از دورن آن نتایج خوبی عاید مردم شود.
کریمی فرماندار قاین نیز از همکاری همه دستگاههای شهرستان برای واگذاری زمین خبر داد و گفت: با توجه به این که سازمان تامین اجتماعی بر واگذاری زمین عشایر تاکید دارد گفت: برای واگذاری باید مصوبه هیئت وزیران گرفته شود وطی این سالها از سوی سازمان هم پیگیری های خاصی به نظر ما صورت نگرفته است وانتظار داریم که سازمان تامین اجتماعی هم کمک کنند تا این طرح در شهرستان اجرایی شود.
وی همچنین از اعلام آمادگی واگذاری زمین باغ گلها از سوی شورا و شهرداری قاین خبر داد و گفت: این زمین کابری درمانی دارد و در صورت موافقت می توان از این مکان نیز برای ساخت دی گلنیک استفاده کرد.
فرماندار قاین با بیان این که با توجه به شرایط کرونا روزانه بیش از ۵۰۰ بیمار به درمانگاه تامین اجتماعی قاین مراجعه می کنند از مدیر درمان تامین اجتماعی استان خواست تا نسبت به توسعه درمانگاه تامین اجتماعی و چارت درمانگاه اقدام وهمچنین درمانگاه تامین اجتماعی شبانه روزی شود.
اصرار شورای شهر برای واگذاری زمین باغ گلها به تامین اجتماعی
فلکی عضو شورای شهر قاین دراین جلسه اصرار بر واگذاری زمین باغ گلها که زمانی برای بیمارستان دوم قاین در نظر گرفته شده بود و شهرداروقت حاضر به واگذاری برای ساخت بیمارستان دوم نشده بود داشت .
حال اصرار الان شورای شهر برای واگذاری به دی کلنیک در این زمان جای سوال است هرچندساخت دی کلنیک از خواسته های به حق مردم است و ذی نفع مردم خواهند بود وامیدواریم که در صورت موافقت با ساخت دی کلنیک دراین زمین در دقیقه نود مخالفتی از سوی شهرداری و شورای شهر صورت نگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا