سیاسی

شهرداری ها به دنبال درآمد پایدارباشند/ احداث بازارچه عرضه محصولات کشاورزی نیاز شهر قاین

به گزارش نسیم قائن ، عبدالحسین داداشی مدیر کل دفتر امور شهری وشورای استانداری خراسان جنوبی در مراسم تودیع ومعارفه شهردار قاین گفت: خدمات دولت در طی ۴سال گذشته برای شهرداری ها شاخص بوده است وروند اعتباراتی که پیشنهاد دولت ومصوبه مجلس شورای اسلامی بوده است برای شهرداری بسیار افزایش داشته است .
وی به مصوبه مطالبات شهرداری ها از ادارات اشاره کرد وگفت: دراین طرح هریک از ارگانها ونهادها موظف هستند که پروانه ساخت بگیرند واین برای خدمت به مردم ودولت است ودرهمین زمینه ۲۶میلیارد تومان بابت پروانه های دستگاههای دولتی به شهرداری داده شده است واین موضوع در سال ۹۶هم تصویب شده است .
داداشی ادامه داد: باید تلاش شود که بخش خصوصی را در شهرداری ها وارد کار کنیم وفقط به اعتبارات دولتی نباید چشم دوخت ومشارکت مردم هم دراین زمینه باید زیاد شود .
وی گفت: شهردار باید یک برنامه منسجم داشته باشد که اگر مدیر جدیدی هم بعد ها آمد بتواند ادامه این برنامه ها را دنبال کند.
داداشی با بیان این که شهر قاین نیازمند بازارچه های عرضه محصولات کشاورزی است گفت: این بازارچه ها باید توسط شهرداری ایجاد شود وبرای درآمد زایی به دیگران واگذار شودواز این طریق درآمد پایدار به منابع شهرداری اضافه شود.
مدیر کل دفتر امور شهری وشورای استانداری گفت: شهرداری ها علاوه بر وضعیت عمرانی وآبادانی شهر مسئولیت نشاط مردم هم هستند ونشاط مردم با ایجاد پارک و فضای سبز ومسائل فرهنگی در شهر به وجود می آید .
وی درادامه ضمن تشکر از مهندس مجتبی نوروزی شهردار سابق قاین گفت: هرکس در حد وسع خود تلاش کرده است وشهردار جدید باید من بعد این برای آینده این شهر تلاش کند و عقب ماندگی هایی را که بنا به دلایلی در شهر وجود داشته است با سرعت زیاد بر طرف کند .
وی از شهردار جدید قاین خواست تا به هر طریقی که ممکن است درآمد شهرداری را افزایش دهد وشهردار هم در امورات شهر هماهنگ با فرماندار شهر باشد چرا که بسیاری از مسائل شهری را فرماندار یکی شهر ممکن است بیشتر از شهردار آگاهی داشته باشد .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا