سیاسی

شهدا نماد استقامت و ایثار/تلاش دشمن برای جلوگیری از پیشرفت انقلاب اسلامی وعدم تحقق اهداف آن

به گزارش نسیم قائن ، سردار علی قاسمی فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی روز گذشته در اولین جشنواره شهرستانی مالک اشتر ودر جمع بسیجیان شهرستان قاینات اظهارکرد:شهدا برای ما انسان های خاکی، به عنوان نماد استقامت و ایثار هستند .
وی هدف از برگزاری جشنواره مالک اشتر را معرفی الگوهای برتر در رده های مختلف بسیج عنوان کرد و گفت:دراین جشنواره یک برنامه هدفمند برای ایجاد یک رقابت سالم در بین رده های مختلف ایجاد می شود.
سردار قاسمی گفت: شهرستان قاینات جزء نواحی پرتلاش وپرکار و منسجم استان است و چندین سال در سطح استان رتبه اول را در جشنواره مالک اشتر داشته است وفرماندهان شهرستان به مرحله کشوری نیز راه یافته اند و امسال با یک امتیاز بسیار کمتر در رده دوم قرار گرفته است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: مقام معظم رهبری در سخنان خود اشارات وگذر واژه هایی دارند که می تواند چراغ راه ما ومسئولین کشور باشد .
سردار قاسمی با بیان این که کشور جمهوری اسلامی ایران در بسیاری از حوزه ها از جمله حوزه اقتصادی،دفاعی،علمی و پژوهشی حرفی برای گفتن در منطقه دارد و بر اساس سند چشم انداز ۱۴۰۴ ایران باید الگوی منطقه باشد گفت: برخی از افراد در جامعه ما خیانت کردند و ستون های پنجم دشمن را راه اندازی کرده اند .
تلاش دشمن برای جلوگیری از پیشرفت انقلاب اسلامی
وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب دهه چهارم انقلاب را دهه پیشرفت و عدالت معرفی کره اند و با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب پیشرفت های بسیار خوبی هم داشته ایم ودر بسیاری از عرصه ها پیشرفت های بسیار خوبی هم داشته ایم.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) ادامه داد: برخی از دشمنان ما با همکاری ایادی داخلی قرار است که نگذارند انقلاب وارد دهه پنجم شود و می خواهند جلوی پیشرفت انقلاب اسلامی را بگیرند.
سردار قاسمی گفت: دولتها و قواها ونیروهای مسلح باید با توجه به چشم اندازی که مقام معظم رهبری بیان داشته اند سیاستهای کلان را دنبال کنند.
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) اظهارکرد: یکی از طرح های سپاه برای اجرای برخی از سیاستها طرح جشنواره مالک اشتر است و این جشنواره به منظور رشد و پیشرفت در عرصه های مختلف و رقابت سالم در بین رده های بسیج برگزار می شود و هدف این است که تعالی داشته و روبه جلو حرکت کنیم و رشد و پیشرفت داشته باشیم.
وی کارآمد کردن را از دیگر اهداف جشنواره های مالک اشتر برشمرد .
سردار قاسمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسائل روز جامعه گفت: بسیاری از مشکلات امروز ما به دلیل ایستادگی در مقابل استکبار برما تحمیل شده است و هزینه و جریمه ای است که ملت ما به خاطر ۴۰سال ایستادگی در مقابل استکبار،اسرائیل،آمریکا،صهیونیست و غربیها می دهد .
وی با اشاره به برجام گفت: با شروع مذاکرات و نتیجه ای که به دست آمد عده ای امیدوار بودند که تحریم ها کم و مشکلات تا حدودی برطرف خواهد شد اما با آمدن ترامپ ،تمام مذاکرات را زیر سوال برد و خروج از برجام توسط آمریکا انجام شد .
سردار قاسمی گفت: اشتباهی که داشتیم این بود که در مذاکرات ۵+۱ تمام توجه به سمت آمریکا بود و برخی از کشورها را در حاشیه قرار دادیم و اروپائیها که گفتند ما آمریکایی هستیم و چین وروسیه هم به دلیل عدم توجه به آنها ضمن این که ظاهرا از حمایت می کردند اما حمایت جدی را نداشتند.
وی افزود: دولت تمام ارتباطات خود را بعد از برجام با فرانسه وانگلیس و پرتغال و.. بست وباز هم به چین و روسیه احترام نگذاشت و بازار اقتصادی روسیه را بر اثر این موضوعات را از دست دادیم و برخی از مسئولین ما چراغ سبزی به روسیه نشان ندادند و لذا تحریم هایی که آمریکا وضع می کند روی ما اثر می گذارد .
دشمن در فضای مجازی به دنبال ضربه زدن به جوانان ماست
فرمانده سپاه انصار الرضا(ع) توجه به فرمایشات رهبری در این برهه از زمان را بسیار مهم می داند و می گوید:اگر به فرمایشات رهبری گوش دهیم و برنامه وریزی دقیق انجام دهیم آسیب نمی بینیم و به مرحله بحران نمی رسیم واگر گوش نکنیم و تسلیم شویم و فریب بخوریم ممکن است دچار بحران شویم.
وی ادامه داد: دشمن در فضای مجازی به دنبال ضربه زدن به جوانان ماست و می خواهد جوانان را نسبت به نظام بدبین کند ومسئولین ما باید همه تلاش وکوشش خود را به کار بندند که جوانان به نظام خوش بین شوند و همه دراین زمینه مسئول هستیم .
سردار قاسمی ادامه داد: دراین برهه تنها دولت مقصر نیست و نباید همه نشان هابه سمت دولت باشد بلکه مجلس ماهم که دررای دادن به برخی از لوایح کوتاهی می کند مقصر است و برخی دیگر از ارکان نظام هم در این برهه مقصر هستند.
وی اضافه کرد: کوتاهی در بین اقشار مختلف وجود داردونباید کوتاهی را فقط بر گردن دولت انداخت اما دراین برهه از زمان همان طور که رهبری فرمودند: در مقابل دشمن باید متحد باشیم و باید کوتاهی ها برطرف شود و همه دست به دست هم دهیم واز قصورهای غیر عمدی چشم پوشی کنیم و کمک کنیم که کار مردم انجام شود.
قاسمی به برخی از طرح های سپاه اشاره کرد و گفت: راه اندازی صندوق های قرض الحسنه ،انجام برخی از کارهای دولت ،خدمات رسانی با همکاری آستان قدس رضوی در مناطق محروم ومرزی از جمله کارهایی است که در دستور کار است.
کسب رتبه دوم استانی در جشنواره مالک اشتر
سرهنگ رضا هزاری فرمانده سپاه ناحیه قاینات در ابتدای این جلسه گفت: بسیج به معنای به کارگیری همه امکانات مادی و معنوی برای رسیدن به یک هدف است .
وی افزود: هدف بسیج این است که مردم ونیروی انسانی رابایک هدف مشترک گرد هم آورد تا به یک جامعه اسلامی برسیم.
فرمانده سپاه ناحیه قاینات با اشاره به اولین جشنواره شهرستانی مالک اشترگفت: این جشنواره به منظور ترویج فرهنگ شایسته سالاری در جامعه و به منظور شناسایی فرماندهان ومدیران سخت کوش در طول یک سال جاری به اجرا گذاشته می شود .
وی گفت: شهرستان قاینات در ۶ رده از بین پایگاههای بسیج محلات و عشایری،واحد های دانش اموزی،حوزه های محلات،پایگاههای وکانون های قشری وحلقه های صالحین موفق به کسب رتبه استانی شده است و امیدواریم که در مرحله کشوری هم شاهد موفقیت های رده های مختلف بسیج باشیم.
سرهنگ هزاری گفت: شهرستان قاینات نیز در جشنواره مالک اشتر در سال ۹۶ موفق به کسب رتبه دوم استانی شده است.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا