سیاسی

شهدا جانشان را فدای ولایت کردند /شهدا،رهرو زینبی وار می خواهند

به گزارش نسیم قائن ، مراسم وداع با ۲ شهید گمنام واولین یادوراه ۷۲کبوتران حرم مدفون در بقاع متبرکه استان خراسان جنوبی در امام زاده عبدلله روستای کارشک شهر خضری دشت بیاض برگزار شد.
دراین مراسم حسن باخرد از راویان دوران دفاع مقدس با بیان این که شهدا جانشان را فدای ولایت کردند گفت: شهدا انسان های عادی و معمولی بودند که پله پله تا خدا رفتند و ملائکه شدند .
وی افزود: شهدای ما پنج ویژگی داشتند که هیچ کس ندارد واین ویژگی ها شهدای ما را شاخص کردند.
با خرد ادامه داد:ما انسانهای عادی را عزرائیل قبض روح می کند وشهیدان را خدا قبض روح می کند؛شهید معرکه غسل ندارد ؛شهید معرکه کفن ندارد ؛ شهیدمعرکه مرده محسوب نمی شود وزنده است و شهید ازلحظه ریخته شدن خونش قدرت شفاعت دارد .
راوی دوران دفاع مقدس با بیان این که شهدا نمی خواهند که حرف امام زمین بماند گفت: شهدا رهروی زینبی وار می خواهند وحق این است که راه شهدا را ادامه دهیم .
وی افزود: آنها می خواهند که پشتیبان ولایت فقیه باشیم و همان طور که بیان شد آنها فقط یک حرف دارند و حرفشان هم این است که ” حرف ِ امام روی زمین نماند” .
با خرد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: حماسه ۸ سال دفاع مقدس بدون شک یکی از ماندگارترین دوران تاریخ پر فراز و نشیب ایران است که درس های زیادی بخصوص به نسل جوان ایران زمین آموخت و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت، بیان رشادت ها و از جان گذشتگی رزمندگان اسلام در طول ۸ سال دفاع مقدس مهم ترین اهداف در روایتگری هاست که بهره گیری از خاطرات رزمندگان دفاع مقدس، روایت خاطرات و به تصویر کشیدن فضای معنوی حضور رزمندگان در جبهه ها، در افزایش آگاهی جوانان اثرگذار خواهد بود.
در ابتدای مراسم حجت الاسلام هاشمی مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی ضمن تقدیرو تشکر از حضور خانواده ۷۲ شهید مدفون شده در بقاع متبرکه خراسان جنوبی در اولین یادواره شهدای مدفون در بقاع متبرکه استان اظهارکرد: شهدای ما کار بزرگی کردند وبا آنکه برخی امام (ره) را ندیده بودند اما با عکس امام هم تجدید بیعت می کردند.
وی افزود: امروز وظیفه ماست که از منویات رهبری پیروی کنیم تا درآن دنیا شرمنده شهدا نباشیم .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا