سیاسی

شنیده ها از آخرین تغییرات مدیریتی در استان خراسان جنوبی

به گزارش نسیم قائن ، سال گذشته پرونده گمانه زنی ها از تغییرات مدیران با انتصاب چند مدیر در حوزه استانداری بسته شد اما این که چه تغییرات مدیریتی دیگری در حوزه مدیران کل و شهرستان ها ایجاد خواهد شد سوالی است که در سال جدید هم مطرح می شود، این که کدام مدیران می روند و چه کسانی بر کرسی مدیریتی آن ها خواهند نشست؟
استاندار هر چند در گفت وگو با «خراسان جنوبی» از این که کدام مدیران تغییر خواهند کرد سخنی به میان نمی آورد اما،تغییر در مدیریت های استان را یک امر طبیعی و غیر قابل اجتناب می داند و بر این نکته تاکید دارد که تغییر مدیران استانی و شهرستانی به طور حتم در این استان رخ خواهد داد.
«مروج الشریعه» معتقد است نباید نام فردی را به عنوان مدیر جدید تا زمانی که موضوع قطعی شود به زبان آورد.
او البته این نکته را هم یادآور می شود که شاید برای مردم و رسانه ها مهم باشد که چه کسی مدیر یا فرماندار یک شهرستان می شود اما این موضوع تا زمان قطعیت قابل درج در رسانه ها نیست و ما هم نمی گوییم، چرا که باید ابتدا مراحل کار طی و پست آن ها تایید شود.
وی که حدود هشت ماه است سکان این استان را به دست گرفته، با صراحت می گوید: در حوزه فرمانداران و بخشداران استان جابه جایی و انتصاب خواهیم داشت و سرپرستان اداره ها را به پست رسمی تبدیل خواهیم کرد.
اتمام حجت با مدیران
استاندار خراسان جنوبی با بیان این که در نظام جمهوری اسلامی ایران خدمت به مردم از هر مقوله ای بالاتر است، می افزاید: به مدیران کل استان حدود هشت ماه فرصت داده ام خود را اصلاح کنند و با این وجود در چند شورا و کارگروه با صراحت اعلام کرده ام که اگر مدیری نمی تواند خوب کار کند از سمتش استعفا بدهد و در سال ۹۷ اگر مدیری کفایت لازم برای مدیریت را نداشته باشد به طور حتم از سمتش عزل خواهد شد.
«مروج الشریعه» با تاکید بر شایسته سالاری، خدمت به مردم و … این موارد را از شاخص های انتخاب مدیران بر می شمرد و تاکید می کند: در انتصاب مدیران، فرمانداران و بخشداران از هیچ گونه خط و جناحی پیروی نمی کنم و آن چه مهم است کارآمدی فرد، احساس مسئولیت و خدمت به مردم است.
وی بر این اعتقاد است که به کارگیری افراد ناکارآمد به دلیل قومیت، آشنایی یا سفارش های جناحی غلط و خیانت است.
تغییرات مدیریتی زود به زود
استاندار به سوالی درباره چرایی تغییرات زود به زود مدیریتی در برخی موارد یا در برخی از شهرستان ها پاسخ می دهد: معیارهای انتخاب بارها برای مردم تشریح شده و تغییر بلند یا کوتاه مدت مدیریت در یک دستگاه مهم نیست بلکه آن چه مهم است کارایی آن مدیر است و مردم هم به خوبی می دانند که هر مسئولی که بتواند سنگر مدیریت را بهتر به دست بگیرد و به مردم خدمت کند در اولویت است.
«مروج الشریعه» در عین حال این نکته را یادآور می شود که مدیریت برای هیچ کس ثابت نیست طوری که در همین دولت هم مدیری در کوتاه ترین مدت ممکن تغییر کرده است و باید گفت که در این گونه موارد زمان مهم نیست چرا که شاید فردی عمل گرا اقدامی را انجام دهد که چند مدیر دیگر در مدتی بیشتر نتوانند آن را انجام دهند.
استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر این که باید مسئولان خود را وقف خدمت به مردم کنند، می افزاید: خدمت به مردم شب و روز نمی شناسد و یک مدیر خوب باید تعهد به نظام و خدمت به مردم، صداقت و سلامت اخلاقی داشته باشد و هر مدیری که این معیارها را نداشته باشد دلیلی هم ندارد که در پست مدیریتی بماند.
«مروج الشریعه» اظهار می کند: همواره باید مدیران در اختیار و در دسترس مردم باشند.
شنیده ها
*شنیده می شود «اصغر نظافت»، فرماندار نهبندان قرار است به عنوان فرماندار فردوس منصوب و «ابراهیمی» فرماندار این شهرستان بازنشسته شود.
*شنیده ها حاکی است «مشیر الحق عابدی»، مدیر کل پدافند غیرعامل و سرپرست سابق معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان جنوبی به عنوان فرماندار قاینات منصوب شود.
*شنیده ها حکایت از ابقای «طلایی مقدم» در سمت فرمانداری ویژه طبس دارد.
*شنیده می شود «رکنی»، معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی قرار است به عنوان مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی فعالیت کند.
*شنیده می شود «حمید صبریان»، مدیر کل پست خراسان جنوبی به زودی سمت مدیریتی خود را تحویل خواهد داد.
خراسان جنوبی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا