سیاسی

شناسایی ۱۸۳ نفر مبتلا به کرونا در قاین /۱۲ فوتی مبتلا به کرونا تاکنون

به گزارش نسیم قائن ، نوزدهمین جلسه ستاد مدیریت بیماری کروناصبح امروز(سه شنبه) درمحل فرمانداری قاین برگزار شد.
دراین جلسه دکتر عارفی رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قاینات با ارائه گزارشی از میزان مبتلایان به بیماری کرونا تا امروز گفت: ۷۶۲ مورد نمونه گیری دربین افراد مشکوک به کرونا انجام شده است که از این میزان ۱۸۳ نفر مثبت بوده است و متاسفانه ۱۲ نفر تاکنون فوت کرده اند .
وی ادامه داد: از بین ۱۲ نفر فوتی ۸ نفر زن و ۴ نفر مرد بوده اند و ۳ نفر زیر ۵۰ سال بوده اند .
عارفی با اشاره به اجباری شدن ماسک از ۱۵ تیرماه در معابر عمومی گفت: طبق بررسی های انجام شده متاسفانه ۴۵ درصد مردم شهرستان هنوز این موضوع را رعایت نکرده و استفاده از ماسک را جدی نگرفته اند.
رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین با بیان این که استفاده از ماسک باید به سبک زندگی ما اضافه شود گفت: این بیماری جزء زندگی ما خواهد بود وفرهنگ زندگی ما باید بر اساس این بیماری پیش رود.
وی ادامه داد: برخی از تالارهای شهرستان قاینات علی رغم تذکرات کتبی در خصوص محدود شدن مراسمات اما رعایت نکرده و اخطارهایی هم به آنها داده شده است و قطعا برخورد جدی صورت خواهد گرفت.
رئیس شبکه بهداشت و درمان قاین بااشاره به کمبود نیرو و عدم آماده سازی زیرساختها برای این بیماری و همچنین کمبود بودجه گفت: این مشکلات تا چند ماهی قابل تحمل است ولی اگر طولانی شود با مشکلاتی رو به رو خواهیم شد.
وی افزود: درخواست ما از مردم این است که مراجعات به بیمارستان حتی المکان کمتر شود و پروتکل های بهداشتی را نیز رعایت کنند.
دکتر سروش رئیس مرکز بهداشت قاین نیزدراین جلسه با تاکید بر این که متاسفانه موارد مثبت در شهرستان روبه افزایش است گفت: متاسفانه ۶۱ درصد افراد در تجمعات خانوادگی مبتلا شده اند .
وی ادامه داد: حدود ۲هزار اماکن عمومی و ۱۱۲۴ مرکز توزیع مواد غذایی و ۹۸۴ کارگاه بزرگ و کوچک داریم که پرسنل بهداشت محیط باید براین مراکز نظارت داشته باشند و با توجه به حجم کاری زیاد پرسنل لذا درخواست داریم که سایر ارگانها نیز با پرسنل بهداشت همکاری داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا