سیاسی

شما نظر بدهید/آیا تورم صفر شده است؟

به گزارش نسیم قائن به نقل ازفرهنگ نیوز ، رئیس جمهور حسن روحانی در همایش ملی روز مهندس گفت:”ماه بهمن و اسفند دو ماهی است که در طول سال بیشترین تورم را دارند. سال گذشته تورم بهمن و اسفند را خیلی پایین آوردیم. هیچ کس پیش‌بینی نمی‌کرد تورم ما در بهمن صفر باشد و دیروز مرکز آمار این عدد را اعلام کرد. این کار بزرگی است که با تلاش و حمایت همه به دست آمد و باید از همه قدردانی کرد. ”
اعلام تورم صفر در بهمن ماه سال جاری توسط رئیس جمهور حسن روحانی باعث شد تا حاشیه های زیادی در رسانه ها پیرامون این سخنان رئیس جمهور ایجاد شود.برخی کارشناسان مخالف رئیس جمهور بودند و برخی نیز از این گفته ایشان حمایت کردند .
این درحالی است که مردم این تورم صفر درصدی را احساس نمی کنند و طبق سخنان رئیس جمهور در اولین کنفرانس خبری بعد از انتخاب وی به ریاست جمهوری(+) که گفته بود:”البته به نظر من معیار مهم در بحث تورم و اندازه‌گیری آن جیب مردم است، نه بانک مرکزی و آمار و اینها در مراحل بعدی است. همه در ارتباط با وضعیت تورم، بیکاری و وضعیت اقتصادی اطلاع دارند و نیازی به آمار ندارد. هر کس می‌تواند در ارتباط با این موضوع به وضعیت خانه و خانواده خود رجوع کند.” معیار اصلی تورم جیب مردم است.
لازم به ذکر است ، یک مقام مسئول در مرکز آمار ایران با بیان اینکه تورم صفر درصدی در هیچ کجای دنیا ایده آل نیست، گفت: تورم ۴ یا ۵ درصدی لازمه توسعه اقتصادی است.
حال نظر شما در رابطه با تورم اعلامی توسط رئیس جمهور محترم چیست؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا