سیاسی

شلیک موفق موشکهای رهگیر طوفان در رزمایش محمد رسول الله

به گزارش نسیم قائن ،امیر سرتیپ دوم ستاد سیدکمال پیمبری سخنگوی این رزمایش گفت: موشک طوفان ساخت متخصصان صنایع دفاعی کشور با ایجاد تغییراتی در برد ،سامانه پرتاب ، اثر گذاری و دقت بالاتر بدست خلبانان جوان هوانیروز در این رزمایش ، عملیاتی شد.
امیر پیمبری افزود : شوک غافلگیرکننده با اجرای پدافند ساحلی ،حجم آتش انبوه ، اجرای کمین یگانهای واکنش سریع نیروی زمین ارتش با قابلیت انعطاف و اجرای عملیات از اطراف و اجرای موانع جاده ای و آتش های ضد زره از بخش های این مرحله از رزمایش است.
سخنگوی رزمایش گفت: در این رزمایش یگانهای توپخانه ای به منظور انهدام تجهیزات دریایی دشمن به پرتاب و شلیک انواع سلاح های سبک و سنگین و ایجاد خط اتش گسترده در محدوده سواح مکران اقدام کردند.
وی مهمترین نکته این رزمایش را عامل و همراهی تنگاتنگ و پشتیبانی مردم بویژه سران قبایل ،معتمدین و ریش سفیدان منطقه دانست و افزود: در جلسه صمیمانه فرمانده نیروی زمینی ارتش با سران طوایف و قبایل منطقه راهبردی جنوب کشور ،راههای هم افزایی و تقویت ملاحظات امنیتی و دفاعی منطقه با کمک مردم و نیروهای مسلح تبیین شد.
در این جلسه امیر سرتیب حیدری باتشکر از همراهی و همدلی مردم و مسئولان منطقه ، نیروی زمین ارتش رادر تامین امنیت مرزهای جنوب شرق کشور و دیگر مناطق راهبردی ایران اسلامی، نیرویی توانمند و مقتدر توصیف کرد و افزود:دراین رزمایش حوزه ماموریت ها و ارتباطات مردم نهاد نیروی زمینی ارتش به منظور ارتقای سطوح دفاعی و امنیتی گسترش یافته است.
منبع : میزان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا