سیاسی

ششمین شهردار اسفدن ،از نیروهای بومی این شهر انتخاب شد

به گزارش نسیم قائن ، مراسم تودیع ومعارفه شهردار شهر اسفدن با حضور مسئولین استانی وشهرستانی برگزار شد.
دراین مراسم که با حضور معاون مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری، فرماندار شهرستان قاین ،بخشدار مرکزی شهرستان قاین و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد حجت الاسلام عبدالهی امام جمعه اسفدن ضمن خیر مقدم و تبریک هفته وحدت خواستار همکاری هر چه بیشتر شهروندان با شهرداری شد و افزود: شهروندان عوارض خود را به موقع پرداخت کنند تا شهرداری هم بتواند خدمات در خور شان شما ارائه دهد.
وی گفت: در نگهداری اموال و امکانات عمومی شهرداری بی تفاوت نباشیم و در حفظ و نگهداری فضای سبز شهرمان کمک حال شهرداری باشیم .
حجت الاسلام عبدالهی در ادامه خواستار تلاش در استحکام سازی مسکن ، رعایت عدالت در تقسیم خدمات شهری و تامین فضای ورزشی و عمومی جهت رفاء حال شهروندان از مجموعه شهرداری نیز شد.
کهن ترابی فرماندار شهرستان قاین نیز در این مراسم ضمن گرمیداشت هفته وحدت معارفه نخستین شهردار بومی را به شهروندان اسفدنی تبریک گفت و اظهار داشت: ان شاالله که شهردار جدید که نیروی بومی نیز می باشد بتواند وضعیت شهر اسفدن را به بهترین وجه ارتقاء دهد .
وی با بیان اینکه وضعیت شهرداری ها مناسب و مطلوب نیست اظهار داشت: شهرداری ها باید به مرور زمان از بودجه های دولتی فاصله بگیرند و به سمت درآمد زایی و تولید ثروت بروند.
کهن ترابی با اشاره به اینکه ۱۸ سال خشکسالی داشته ایم و باید تولید ثروت داشته باشیم افزود: اسفدن یک زمانی قطب کشاورزی بود و باید این وضعیت ادامه پیدا کند که مردم ثرروتمند هم شهرداری ثرروتمندی خواهند داشت و هم وضعیت رفاهی مناسب برای مجموعه شهرداری و امکاناتی که لازم هست برای فرزندانشان به ارمغان آورند.
وی با تاکید بر اینکه شورای اسلامی و شهردار جدید اسفدن باید به سمت جذب سرمایه با وجود متملکین خوبی که اسفدن دارد حرکت کند تصریح کرد: باید از سرمایه ها و استعداد های خودمان را رها نکنیم و از این ظرفیت ها برای رشد و رونق منطقه استفاده کنیم .
فرماندار قاین در پایان ضمن تشکر از زحمات شهردار سابق و آرزوی توقیق برای شهردار جدید اسفدن خواستار کمک مردم به شهرداری شد و گفت: شهر داری را از خودتان بدانید که هر چه شهرداری توانمند تری داشته باشید وضعیت مطلوب تری خواهید داشت.
عدل معاون مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری با شرح وظایف شهرداران گفت: ما باید بدانیم که چه وظایفی در قبال مسئولیتمان داریم که قبول کردن مسئولیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی یک نوع ایثار هست که معمولا به جز کار کردن چیزی دیگر در آن نیست.
وی با بیان اینکه دامنه اعتبارات شهرداری ها وسیع نیست ابراز داشت: باید اقدامات شهرداری را اولویت بندی کنیم و بدانیم که اولویت مردم در حیطه مسئولیت شهرداری چه چیز می باشد تا به اولویت ها رسیدگی و به هر کاری ورود پیدا نکنیم .
عدل ادامه داد: متاسفانه در برخی شهرداری ها در ادوار مختلف نیروهایی را جذب کردند که با پرداخت حقوق و مزایایشان مشکلاتی را ایجاد کردند که با توجه به اینگونه پرداخت ها عملا نمی توانند برای توسعه شهر شان کاری انجام دهند.
وی گفت :با توجه به اینکه شهرداری یک عنوان غیر دولتی است باید در آمد های شهرداریها جدی گرفته شود و زمینه مشارکت مردم را حتما ایجاد کنیم .
معاون مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری توجه به ورزش بانوان را یکی از اولویت های مهم و دستور کار دفتر امور شهری استان دانست و افزود :توجه به معابر شهری ،فضای سبز و بستری برای ایجاد ورزش همگانی از جمله اولویت های است که شهرداران باید مد نظر قرار دهند
وی با بیان اینکه شهردار مدیر پدافند غیر عامل و بحران نیز هست تصریح کرد: یکی از مبانی پدافند غیر عامل مستحکم سازی هست که باید شهرداری هم در کنار نظام مهندسی نظارت کافی را داشته باشد.
قربانعلی اسدالهی ضمن تشکر از تلاش های شهردار سابق اسفدن خواستار همکاری کلیه شهروندان اسفدن شد و بیان داشت: سیاسیون دیدگاه های خود را در داخل شهر کنار گذاشته و تجربیات خود را در اختیار ما بگذارند تا اقداماتی که به نفع شهر باشد انجام دهیم .
وی اظهار داشت :با توجه با گذشت ۱۳ سال از تاسیس شهرداری اسفدن متاسفانه فاقد ساختمان اداری می باشیم
شهردار اسفدن کمبود ماشین آلات در حوزه آتش نشانی وعمرانی را از دیگر دغدغه های مدیریت شهری ذکر کرد.
در پایان این مراسم حکم قربانعلی اسدالهی شهردار جدید اسفدن واولین شهردار بومی شهر تقدیم و از سوی فرمانداری ،شهرداری و شورای اسلامی شهر اسفدن ازحسین اسماعیلی شهردارسابق اسفدن تقدیر شد.
۱۳سال از شهر شدن اسفدن می گذرد وتاکنون ۶شهردار برای این شهر معرفی شده است که آقای اسدالهی اولین شهر داربومی شهر اسفدن است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا