سیاسی

شریعتمداری: انباشت کالاهای اساسی برای شب عید شرایط مناسبی دارند

به گزارش نسیم قائن ، محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره برنامه دولت برای تنظیم بازار شب عید، اظهار داشت: در جلسه امروز وزارت صنعت،معدن و تجارت جهاد کشاورزی راه و شهرسازی سازمان میراث فرهنگی و در خصوص تنظیم بازار گزارشی را ارائه کردند.
بیشتر بخوانید:
اختصاص خط اعتباری ۵۰ میلیون یورویی برای صادرات کالا به بلاروس
وی افزود: کشور از نظر کالاهای مورد نیاز در شرایط خوبی به سر می‌برد. البته معمولا نیازهای مردم در ایام نوروز تنها به کالاهای اساسی برنمی‌گردد. بخش دیگری از نیازها در حوزه هتل‌ها، حمل و نقل، در حوزه‌های مختلف هوایی زمینی و بین جاده‌ای است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره تعرفه‌‌های گمرکی واردات خودروهای هیبریدی، گفت: با توجه به ضوابط واردات خودرو و افزایش سود بازرگانی خودروهای وارداتی که با سوخت فصیلی کار می‌کنند از ۵۵ درصد تا ۹۵ درصد طبیعی است که تغییری را در جدول سود بازرگانی این خودروها داشته باشیم.
شریعتمداری تصریح کرد: این خودروها به همان اندازه که در کاهش آلودگی هوا موثرند به همان اندازه از تخفیف برخوردار می‌شوند. درباره خودروهای هیبردی در ناوگان عمومی نیز دولت تسهیلات قائل خواهد شد.
وی درباره تأمین نیاز بازار شب عید نیز تصریح کرد: باید به اندازه نیاز مردم اقلام مورد نیاز تأمین باشد. ستاد تنظیم بازار به ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل جلسه می‌دهد تا برای تأمین نیاز بازار تمهیدات لازم درنظر گرفته شود. اما در عین حال ممکن است در ایام نوروز در شهرهای مسافرپذیر نیاز بیشتری وجود داشته باشد که باید برای این نقاط تمهیدات ویژه‌تری اندیشیده شود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ممکن است در شهرهای مسافرپذیر تخلفات تعزیراتی نیز صورت گیرد که سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و سازمان تعزیرات با ایجاد تیم‌ها و گروه‌های مشترک در ارائه خدمات مطلوب نقش‌آفرینی خواهند کرد.
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا