سیاسی

شرط راه اندازی واحد جهاد دانشگاهی در قاین تامین زیرساخت ومکان مناسب است

به گزارش نسیم قائن ، امینی معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری قاین در جلسه بررسی و راه اندازی واحد جهاد دانشگاهی در شهرستان قاینات که با حضور رئیس جهاد دانشگاهی استان برگزار شد؛اظهار داشت: شهرستان قاینات بعنوان دومین شهرستان استان، از ظرفیت ها و پتانسیل های بسیار خوبی برای راه اندازی یک واحد جهاد دانشگاهی برخوردار می باشد.
وی افزود: این شهرستان با داشتن ۵ هزار دانشجو، ۸ واحد دانشگاهی و همچنین واحد های صنعتی از قبیل فولاد قاینات و نیروگاه و دیگر واحد های تولیدی و با داشتن دو محصول استراتژیک زرشک و زعفران که از رتبه های اول تولید و کیفیت در سطح استان برخوردار هستند؛ بستر و زمینه بسیار خوبی برای راه اندازی یک واحد جهاد دانشگاهی در این شهرستان دارد.
معاون فرماندار خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی می تواند بعنوان موتور محرکه بخش آموزش عالی در مباحث پژوهشی و آموزشی عمل نمایدو لذا مجموعه مراکز دانشگاهی و آموزش عالی شهرستان با راه اندازی این واحد در شهرستان می توانند از این ظرفیت در راستای فعالیت های آموزشی و پژوهشی بدرستی استفاده کنند.
صادقی رئیس جهاد دانشگاهی استان نیز دراین جلسه با اشاره به اینکه شهرستان قاینات بزرگترین شهرستان استان از نظر جمعیت بعد از مرکز استان می باشد؛ از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است.
وی افزود: با توجه به درخواست مسئولین شهرستان مبنی بر راه اندازی واحد جهاد دانشگاهی در این شهرستان، بر این شدیم تا با فراهم نمودن زیرساخت های لازم از قبیل ساختمان و دیگر امکانات لازم از سوی مسئولین شهرستانی، پیگیری لازم در خصوص راه اندازی واحد جهاد دانشگاهی در شهرستان قاینات را انجام و در دستور کارمان قرار دهیم.
وی بیان داشت: جهاد دانشگاهی درسراسرکشوربیش از ۴۳ واحد جهاد دانشگاهی است که در مراکز استانها مستقر هستند .
رئیس جهاد دانشگاهی استان افزود:جهاد دانشگاهی در سراسر کشور۲۵ پژوهشکده، ۳ پژوهشگاه، ۲۷ مؤسسه، ۲ پارک علم و فناوری، ۱۴ شرکت دانش بنیان داردو بیش از ۱۰۰ هزار دانشجو در سراسر کشور درجهاد دانشگاهی درحال تحصیل هستند.
صادقی درادامه با اشاره به این که جهاد دانشگاهی ۸۰درصد هزینه های آن از درآمدهای خود موسسه است وفقط۲۰درصد توسط دولت کمک می شود گفت: دراین زمینه باید به دنبال طرح ها وپژوهش هایی باشیم که درآمدزایی نیز داشته باشد.
وی اظهارداشت: در صورتی که مسئولین شهرستان قاین با درخواست های مامبنی بر واگذاری ساختمانی در بهترین نقطه شهر با ۱۰۰۰مترمربع زیربنا وهمچنین واگذاری مکانی به متراژ ۲۰۰متر زیربنا در یکی از دانشگاههای شهرستان موافقت کنند ما می توانیم روال راه اندازی واحد جهاد دانشگاهی در شهرستان را در دستور کار قرار دهیم.
صادقی گفت: شرط اولیه برای راه اندازی این واحد همان طور که بیان شد همکاری مسئولین شهرستان وموفقت جهاد دانشگاهی استان خواهد بود
وی افزود: در صورت راه اندازی جهاد دانشگاهی در شهرستان قاین قول می دهیم که هیچ نیرویی از سایر شهرهای استان ومرکز استان جذب نشود ونیروهای جذب شده فقط بومی شهرستان باشند.
مسئولین دانشگاههای شهرستان وبه خصوص دانشگاه بزرگمهر قاین در خصوص واگذاری مکان برابرضوابط موافقت کردندوهمچنین مسئولین شهرستان قاین قول واگذاری مکانی برای تاسیس واحد جهاد دانشگاهی ظرف چند ماه آینده در شهرستان رادادند.
.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا