سیاسی

شرایط فرماندار قاینات برای موافقت با تغییر زمانی پنج شنبه بازار

به گزارش نسیم قائن ، کمیسیون تنظیم بازار قاین با حضور اعضاء کمیسیون تنظیم بازارپیش از ظهر امروز در محل فرمانداری قاین برگزار شد .
یکی از موضوعاتی که دراین کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت موضوع تغییر زمان و ساماندهی پنج شنبه بازار بود که پس از بحث و ارائه نکته نظرات اعضاء کمیسیون،اگرچه این موضوع مخالفاتی را هم به دنبال داشت و برخی با تغییر آن موافق و برخی مخالف بودند واکثراعضاء به دلیل نارضایتی بازاریان قاین بر جابه جایی پنج شنبه بازار به جمعه بازار تاکید داشتند و با بیان این که وضعیت بازار قاین خوب نیست و پنج شنبه بازار نیز لطمه زیادی به کسبه شهرستان می زند لذا خواستار تغییر زمان پنج شنبه بازار شدند.
بهمن کهن ترابی فرماندار قاین در این جلسه با شرط گذاشتن برای متولیان امر با تغییر زمان پنج شنبه بازار به جمعه بازار موافقت کرد.
کهن ترابی در این جلسه اظهارکرد: بازار قلب یک شهر است و باید به آن توجه ویژه ای شود وبازاریان با درخواست های متعدد و مراجعات به فرمانداری و دفتر امام جمعه و .. وبا بیان این که با وجود رکود در بازار ،پنج شنبه بازار هم به کسب ودرآمد انها ضربه می زند و سرمایه زیادی از شهرستان خارج می شود خواستار تغییر زمان پنج شنبه بازار به جمعه بازار شدند.
وی افزود: با توجه به این قرار است تغییراتی در زمان پنج شنبه بازار صورت گیرد باید بخش ها و شهرهای تابعه نیز تقویت شوند و روزبازارهایی درشهرهای تابعه و روستاهای بزرگ نیز فعالیت داشته باشند و نظارت بیشتری بر این بازارها صورت گیرد.
کهن ترابی ادامه داد: با توجه به رکودی که در بازار داریم به جای این که سرمایه وارد بازار شهر ما شود این سرمایه از شهر خارج می شود وبه شهرستانهای پیرامون می رود.
وی افزود:بازارقاین باید روش های جذب مشتری را تغییر دهد ونوع برخورد در جذب مشتری بسیار موثر است که متاسفانه برخی از بازاریان ما برخورد مناسبی ندارند .
کهن ترابی ادامه داد:بازارقاین نتوانسته است مشتری را از شهرهای پیرامونی اطراف قاین جذب کند واین که گفته می شود هفته ای ۲میلیارد سرمایه پنج شنبه ها از شهر خارج می شود بسیار بد است و نباید اجازه دهیم چنین اتفاقی بیفتد وتمام هدف ما بر جذب سرمایه در داخل شهرستان باید باشد .
وی با بیان این که شهرستانی هستیم که دو محصول استراتژیک زرشک وزعفران را داریم وباید شهرستان ثروتمندی باشیم ولی سرمایه ها سریع از شهر خارج می شود ویک نمونه آن پنج شنبه بازار است .
فرماندار در بخش دیگری از سخنان خود گفت: با انتقال پنج شنبه بازار به جمعه بازار موافقت می کنم اما مشروط به این که ساماندهی انجام شود.
وی افزود:مکان فعلی بسیار از هم گسیخته شده است و قرار نیست هرکس با یک بار وبدون نظارت و کارت شناسایی در این مکان حضور داشته باشد و لذا باید مکان ساماندهی شود وشهرداری به عنوان متولی اصلی باید ساماندهی را انجام و محدوده مشخص باشد وهرغرفه شماره و میز وحصار داشته باشد و غرفه ها شناسنامه دارباشند و نظمی حاکم باشد .
کهن ترابی افزود: شرط دیگر برای قبولی با تغییر زمان پنج شنبه بازاراین است که در سه یا چهارنقطه شهر باید روز بازار هایی فعال شوند و بازار میوه که یکی از دلایل اصلی حضور مردم در پنج شنبه بازار است تامین شود تا با تغییر زمان پنج شنبه بازار به جمعه بازار موافقت شود.
فرماندار قاین ادامه داد: شهرداری قاین باید این دو شرط را هر چه سریعتر اجرایی کند تا روستائیانی که پنج شنبه به شهر مراجعه می کنند در کنار کارهای اداری از روزبازارها بتوانند میوه خودرا با قیمت مناسب تهیه کنند .
کهن ترابی در پایان افزود: در زمینه تغییر زمان پنج شنبه بازار با بازاریان همکاری می کنیم تا ببینیم بعداز این باز چه بهانه ای برای رونق بازار خواهند داشت.
خزائی رئیس تعزیرات حکومتی قاین دراین جلسه بر نظارت بیشترودر چارچوب قانون بر پنج شنبه بازار تاکید کرد و گفت: دستگاههای نظارتی وبه خصوص شبکه بهداشت و درمان باید نظارت بیشتری بر پنج شنبه بازار داشته باشند .
وی بر شناسنامه دار شدن افراد حاضر در پنج شنبه بازار تاکید کرد و گفت:وقتی تخلفی صورت می گیرد ما تا آخرین مرحله پیگیر موضوع هستیم.
خزائی با بیان این که ارگانهای نظارتی ضعیف عمل کرده اند گفت: زیربنای نظارتی ما درست نیست و باید دراین زمینه نظارت بیشتری بر پنج شنبه بازار و بازار قاین داشته باشند .
دراین جلسه قرائی رئیس شورای شهر قاین با راه اندازی روزبازار در چند نقطه شهر موافقت کرد و گفت: شهرداری حاضر است که زیر ساختهای روزبازار را فراهم کند .
انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا