سیاسی

شرایط جوی عامل تأخیر در بازگشایی بزرگراه بیرجند- قاین/ مطالبات پیمانکاران پرداخت شد

به گزارش نسیم قائن ، میرمحمد مودی، امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ارتباط با آخرین وضعیت پروژه بزرگراه بیرجند – قاین اظهار داشت: از مجموع طول ۱۰۰ کیلومتر محور بیرجند- قاین ۴۹ کیلومتر آن زیر بار ترافیک بوده و ۶ کیلومتر آسفالت شده ولی به دلیل عدم نصب علائم هنوز بازگشایی نشده است.
وی افزود: از زمان افزایش دو برابری اعتبارات این پروژه، علاوه بر تکمیل آن ۶ کیلومتر ۱۷ کیلومتر هم تا سطح آسفالت انجام شده است.
معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه وشهرسازی خراسان جنوبی با بیان اینکه درصورت مساعد شدن وضعیت آب و هوا آسفالت این ۱۷ کیلومتر انجام خواهد شد، تصریح کرد: وضعیت جوی سبب تأخیر در زمان بهره‌برداری این مسیر شد وگرنه قرار بود تا پایان سال بخشی از این مسیر به بهره برداری برسد.
وی افزود: ۲۵ کیلومتر از این مسیر تا اردیبهشت سال آینده به بهره برداری می رسد.
معاون مهندسی وساخت اداره کل راه وشهرسازی خراسان جنوبی گفت: زمان پایان این پروژه هم اواخر سال ۹۹ یا ابتدای سال ۱۴۰۰ خواهد بود که وضعیت آب و هوایی، در تغییر زمان نهایی پروژه موثر خواهد بود.
مودی با بیان اینکه مجموع اعتبار موردنیاز برای تکمیل این پروژه هم ۱۴۰ میلیارد تومان است، عنوان کرد: هم اکنون پنج پیمانکار با ۱۰۰ دستگاه ماشین سنگین و نیمه‌سنگین در این مسیر درحال فعالیت هستند.
وی به مطالبات پیمانکاران این پروژه اشاره و خاطرنشان کرد: به طور کامل مطالبات پیمانکاران پرداخت شده است و مطالبات باقیمانده بابت فعالیت‌های جدید بوده که هنوز پرداخت نشده است.
معاون مهندسی وساخت اداره کل راه و شهرسازی خراسان‌جنوبی گفت: درخصوص قول بازگشایی ۱۰ کیلومتر از این مسیر تا ۱۵ دی‌ماه همانطور که گفته شده، یخبندان پیوسته بی‌سابقه‌ای داشتیم که سبب توقف و عقب‌ماندگی یکسری کارهای ایمنی و تکمیلی شد، درحالی که به لحاظ اجرایی مشکلی نداشتیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا