سیاسی

شجاعت،تدبیر ،اخلاص ودشمن شناسی از مهم ترین شاخصه های شهید سلیمانی

به گزارش نسیم قائن ، سرهنگ رمضانعلی فرحبخش ثانی فرمانده سپاه ناحیه قاینات در مراسم اولین سالگرد شهید سلیمانی که در محل مسجد امام رضا(ع) برگزار شد با اشاره به خدمات گسترده شهید سلیمانی اظهارکرد: برای شهید سلیمانی مرز مشخصی وجود نداشت و وقتی حتی به غیر مسلمانی ظلم می شد در خارج از مرز ها نیز حضور می یافت
وی ادامه داد: شهید سلیمانی شهر و روستا و کشور نمی شناخت و همیشه برای کمک رسانی به هر جایی آماده بود.
فرمانده سپاه ناحیه قاینات با اشاره به طرح شهید سلیمانی که به منظور مقابله با کرونا از آذر امسال به همت نیروهای بسیجی آغاز شده است گفت: این طرح با تاسی از اقدامات شهید سلیمانی در خدمات رسانی به مردم آغاز شده است و بسیجیان با همکاری شبکه بهداشت و درمان در طرح مقابله با بیماری کرونا همکاری می کنند که خوشبختانه نتایج بسیار چشمگیری داشته است.
فرحبخش ثانی در بخش دیگری از سخنان خود به دهه بصیرت و ۹ دی ماه اشاره کرد و گفت:فتنه ۸۸ یک برنامه از پیش تعیین شده بود و سالها برای اجرای آن برنامه ریزی کرده بودند و انتخابات بهانه ای بیش نبود و هدف دشمن این بود که بین نظام و مردم فاصله بیاندازد اما مردم بار دیگر در ۹ دی ۸۸ به صحنه آمدند و یکبار دیگر میثاق خود با ولایت را ثابت کردند.
فرمانده سپاه ناحیه قاینات در ادامه سخنان خود به شهادت شهید سلیمانی اشاره داشت و اظهارکرد:رمز پیروزی سردار در همه صحنه ها اخلاص بود وقطعا آنچه در طول ۸ سال دفاع مقدس باعث پیروزی ما شد همین اعتقاد و اخلاص و باورو ایمان ما بود .
وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص شهید سلیمانی بیان داشت:همان طور که رهبری فرمودند حاج قاسم یک مکتب و یک راه و یک مدرسه برای ماست .
وی افزود: رهبری حاج قاسم را برجسته ترین الگو در تربیت اسلامی معرفی می کنند .
فرحبخش ادامه داد: برای این که این مکتب سلیمانی را بشناسیم اول باید مکتب اسلام و سید الشهدا را به درستی بشناسیم وبعد مکتب امام (ره) را که شعبه ای از مکتب سید الشهداست واز مکتب امام می توانیم به مکتب حاج قاسم برسیم.
فرمانده سپاه ناحیه قاینات با بیان این که از مکتب حاج قاسم هر چه بگوییم کم است گفت: باید نام شهدا همیشه زنده نگه داشته شود چرا که امروز عزت و افتخار ما به برکت خون شهداست.
وی به شاخصه های حاج قاسم اشاره کرد و گفت: شجاعت،تدبیر ،اخلاص ودشمن شناسی از مهم ترین شاخصه های شهید سلیمانی بود.
فرحبخش اضافه کرد: شهید سلیمانی شجاعت و تدبیر داشت و آن را در راه خدا استفاده می کرد اما امروز برخی از مسئولین غرب گرای ما فقط نگاهشان به غرب است تا آنها کمکشان کنند و حتی آب خوردن ما را حل کنند.
وی در ادامه با بیان این که برخی ها برخلاف قول هایی که برای حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم داده بودند ،نتوانستند مشکلات اقتصادی را حل کنند در صورتی که ما مشکلات بزرگتر را نیز حل کرده ایم.
فرحبخش ادامه داد: چه طور می شود دانشمندان هسته ای و نظامی ما به موفقیت های بزرگی در کشور دست می یابند آیا ما نمی توانیم مشکلات اقتصادی مردم را حل کنیم؟
فرمانده سپاه ناحیه قاینات در بخش پایانی سخنان خود با بیان این که اخلاص شهید سلیمانی زبانزد عام و خاص است گفت: شهید قاسم سلیمانی یک شخصیت بین المللی و افتخار نظام و انقلاب است و این شخص دشمن شناسی را از مکتب امام (ره) آموخته بود واین یکی از شاخصه های بارز شهید سلیمانی بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا