سیاسی

شایعات زنده بودن افراد در پلاسکو اساسا تکذیب می‌شود

به گزارش نسیم قائن ،مهندس جاوید در ابتدای این نشست خبری ضمن تشریح مختصات ساختمان پلاسکو گفت: ۵۰ درصد آواربرداری انجام شده و از آنجایی که متوفیان در زیر خاک هستند سرعت آواربرداری متناسب با این مسئله تنظیم شد به گونه‌ای که در دو مرحله کشف اجساد را در دستور کار قرار دادیم که یک مرحله در زمان آواربرداری و یک مرحله نیز پس از انتقال نخاله‌ها به زمین هفت هکتاری در خیابان خیام است که متخصصان با دستگاه‌های پیشرفته و سایر امکانات یک بار دیگر کشف جسد را پیگیری می‌کنند.
جاوید با اشاره به اینکه ٢٠٧کامیون دو هزار تن آهن را خارج کردند، افزود: با وجود احتمال اجساد،با اینکه سرعت مهم است اما دقت مهمتر است به همین دلیل آوار با دقت جابجا می‌شود تا مبادا به اجساد صدمه‌ای وارد نشود؛ البته آقای قالیباف قول داد ظرف پنج روز از فاز بحران عبور کنیم که با مدیریت فشرده سه روزه از این مرحله بحران عبور کردیم.
ملکی سخنگوی مدیریت بحران پلاسکو نیز در ادامه اظهار کرد: چهار پیکر بامداد امروز از ناحیه سر به شدت دچار آسیب شده بودند که آوار بخش شرقی به صفر زمین رسیده و هنوز آوار برداری ادامه دارد و حداقل باید اجساد سالم در بیاید و به همین دلیل با دقت آواربرداری می‌کنیم.
توضیحات سخنگوی آتش نشانی در مورد اختلاف آماری اجساد پیدا شده در بامداد امروز نیز گفت: بامداد امروز عمل حفر تونل در طبقه منفی یک انجام شد که با چهار پیکر مواجه شدیم. سه نفر از پیکر اجساد خارج شد، اما خارج کردن پیکر نفر چهارم منجر به متلاشی شدن جسد می‌شد که به دلیل احتمال ریزش آوار با تاییدیه مقام قضایی سه جسد خارج شد و تلاش ما این است که اجساد متلاشی نشود.
شهریاری سرپرست جنایی تهران نیز در این نشست درباره شایعات زنده بودن چهار نفر پاسخ داد و گفت: بعد از کشف چهار جسد بامداد امروز آثار فساد نعش پیشرفته مشخص بود که دلالت بر این داشت که این افراد در روز پنجشنبه فوت کرده‌اند.
شایعات زنده بودن افراد در پلاسکو اساسا تکذیب می‌شود
قادی پاشا مدیر کل سازمان پزشکی قانونی استان تهران هم گفت: در معاینه اجسادی که بامداد امروز دوشنبه بیرون آورده شده منواکسید کربن در خون نبود و همچنین آثار دود در مجاری تنفسی کشف نشد که نشان می‌دهد زمان مرگ با زمان حادثه همخوانی دارد.
ادامه دارد…
منبع:ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا