سیاسی

شانزدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب کاسپین

به گزارش نسیم قائن ، شانزدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب کاسپین و اولین حراج اسب های ترکمن و کاسپین در ایران با حضور شرکت کنندگانی از پنج استان و با حضور معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان، مالکان اسب های کاسپین و رئیس مرکز اصلاح نژاد وزارت جهاد کشاورزی با جلوه گری اسب های منتخب در باشگاه تکتاز منطقه آزادانزلی برگزار شد.
رئیس انجمن اسب ایران در برگزاری این جشنواره گفت: در این جشنواره ۵۶ اسب کاسپین از استاهای گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و قزوین در ۹ رده سنی در مرکز اصلاح نژاد و تولید اسب کاسپین باشگاه سوارکاری تکتاز منطقه آزاد انزلی به نمایش گذاشته شدند.
هوشنگ افشاری افزود: اسب کاسپین که جثه ای کوچک و قدرتی همچون دیگر اسب ها دارد قدیمی ترین اسب جهان است که باید در راستای حفظ، تولید و تکثیر آن تلاش کنیم.
در این مراسم همچنین از هادی ساعی نابغه تکواندوی جهان و پرافتخارترین ورزشکار المپیکی ایران به عنوان مالک باشگاه و پرورش دهنده نمونه اسب کاسپین، دکتر محمد تقی ابراهیم پور نویسنده، محقق و متخصص در زمینه اسب و سوارکاری، دکتر عبدالجلال قیادی پرورش دهنده نمونه اسب اصیل ترکمن و بابک شکی دبیر انجمن صنفی پرورش دهندگان و تولیدکنندگان اسب کشور تقدیر و تشکر شد.
گفتنی است، در کنار این جشنواره برای نخستین بار در گیلان بازار حراج اسب های ترکمن و کاسپین نیز برگزار شد.
انتهای پیام
منبع : ایسنا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا