سیاسی

سیل بیش از ۵ میلیارد تومان به استان خراسان جنوبی خسارت زد

به گزارش نسیم قائن ، سیدابوالحسن میرجلیلی اظهار داشت: وقوع سیلاب در ۷۲ ساعت گذشته به شهرستان‌های سربیشه، نهبندان، زیرکوه، درمیان و قاینات در استان خسارت زد.
وی با بیان اینکه این خسارات در بخش راه‌های عشایری، راه‌های روستایی، ابنیه، مزارع و باغات بوده است تصریح کرد: این خسارات بیش از ۵٫۴ میلیارد تومان برآورد شده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان جنوبی از تخریب ۷ رشته قنات بر اثر وقوع سیلاب در سطح استان خبر داد و بیان کرد: خوشبختانه با پیش آگهی از سوی صدا و سیما و جراید استان خسارت به کشاورزان به کمترین حد رسیده است.
وی با بیان اینکه بازسازی این خسارت در اسرع وقت در دستور کار قرار گرفته است افزود: بازسازی قنوات تخریب شده نیز در دستور کار است.
مدیرکل هواشناسی خراسان جنوبی نیز از کاهش محسوس دمای هوا در استان خبر داد و افزود: از اواخر امشب روند کاهش دما در استان دور از انتظار نیست.
علیرضا خندان‌رو بیان کرد: در شب گذشته شهرستان قاین با ۱۶ میلی‌متر بارش باران بیشترین میزان بارندگی را در سطح استان به خود اختصاص داده است.
وی یادآور شد: بارندگی در استان امروز نیز همچنان ادامه دارد که در این راستا کاهش دما و تشکیل مه در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود.
تسنیم/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا